Kişisel Bakım

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

instagram takipçi hilesi

Çabuk yağlanan saçlar kadın erkek birçok insanın ortak problemidir. Bu durum zaman zaman kişilerin sosyal yaşantısını da olumsuz etkiler. Kendilerini kötü hissettirir ve güvensizliğe neden olur.

Saçlarınızı yıkamaya vaktinizin olmadığı günlerde şapkaları kurtarıcı olarak görebilirsiniz fakat bu da tam olarak işe yaramaz çünkü tüm gün şapkayla dolaşamazsınız. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız saçınızdaki yağ üretimini kontrol altına alabilmek için bazı uygulamalar yapabilirsiniz.

Bu uygulamalar sayesinde hem saçlarınız daha az yağlanmaya başlar hem de bazı alışkanlıklarınız değişmiş olur. İşte daha az yağlanan saçlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz yöntemler!

Saç kremlerini doğru uygulayın.

saç kremini doğru uygulayın

Hem saçlarınızı beslemek hem de kolay taranmasını sağlamak için saç kremi kullanabilirsiniz. Fakat uygulama yöntemi saçınızın yağ dengesi açısından önemlidir. Saçlarınızın tamamına saç kremi uygularsanız saç derinizde yağlanmalar artar. Bu nedenle kremi saçlarınızın sadece orta ve uç kısımlarına uygulamanız gerekmektedir.

Bebek pudrası kullanın.

yağlı saçlardan kurtulmak için bebek pudrası uygulayın

Bebek pudrası saçtaki fazla yağı almak için uygulanan en eski yöntemlerden biridir. Sabah uyandınız, saçlarınız yağlı fakat duş almak için hiç vaktiniz yok. Üzülmeyin, hemen banyoya gidin ve bebek pudrasını saç derinize dökerek tarayın. Eğer saçlarınız koyu renkliyse pudra belli olabilir bu nedenle uygulamadan önce bir miktar kakaoyla karıştırabilirsiniz.

Kuru şampuan kullanın.

çabuk yağlanan saçlar için kuru şampuan kullanın

Yağlı saçlardan kurtulmak için bir diğer kolay yöntem ise kuru şampuan uygulamasıdır. Kuru şampuan saçınızdaki fazla yağı emer ve daha az yağlı bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu sayede duş alarak vakit kaybetmemiş olursunuz.

Sürekli saçlarınızı yıkamaktan vazgeçin.

her gün saçlarınızı yıkamayın

İlk bakışta mantıksız gelebilir fakat saçları sık yıkamak saç derinizdeki yağları yok etmeyi daha zor hale getirir. Saçlarınız yıkanmaya alıştıkça daha çabuk yağlanmaya başlar. Bu nedenle saçlarınızı 3-4 günde bir yıkamak daha doğru olacaktır.

Saçlarınızı dengeli şekilde tarayın.

saçlarınızı dengeli tarayın

Saçlarınızı yeterli oranda tararsanız doğal yağların dağılmasını engeller sadece kafa derisinde birikmesini sağlamış olursunuz. Sürekli taramak saçınızdaki yağ üretimini arttıracaktır.

Saç bakım ürünlerinizi doğru seçin.

yağlı saçlarınız varsa saç köpüğü kullanmayın

Saçınızda yağ oluşturacak çok fazla köpük ve jel gibi ürünleri kullanmaktan vazgeçin. Aynı zamanda saçları parlatma özelliği olan ürünler de kullanmayın çünkü bu tarz ürünler saçlarınızı daha yağlı hale getirir. Bu tarz ürünleri mümkün olduğunca az kullanın.

Saçlarınıza dokunmamaya özen gösterin.

saçlarınızın çabuk yağlanmaması için saçlarınıza dokunmayın

Sürekli saçlarınızla oynamak ve yüzünüzle temas ettirecek hareketler yapmak saçınızın daha çabuk yağlanmasına neden olur. Bu yüzden mümkün olduğunca saçlarınıza dokunmayın.

Saçlarınızı düzleştirmeyin.

saçlarınızın yağlanmaması için düzleştirmeyin

Saçlarınızın saç derinize olan uzaklığı saçınızın yağlanma süresini etkiler. Bu nedenle düz saç kullanımınızı azaltmanız gerekli. Doğal ya da yapay kıvırcık saçlar saçların daha çabuk yağlanmasını önler ve saçlarınıza daha fazla hacim verir.

Yağlı Saçlar İçin Öneriler! (video)

Kaynak
kadin.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu