Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Çabuk yağlanan saçlar kadın erkek birçok insanın ortak problemidir. Bu durum zaman zaman kişilerin sosyal yaşantısını da olumsuz etkiler. Kendilerini kötü hissettirir ve güvensizliğe neden olur.

Saçlarınızı yıkamaya vaktinizin olmadığı günlerde şapkaları kurtarıcı olarak görebilirsiniz fakat bu da tam olarak işe yaramaz çünkü tüm gün şapkayla dolaşamazsınız. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız saçınızdaki yağ üretimini kontrol altına alabilmek için bazı uygulamalar yapabilirsiniz.

Bu uygulamalar sayesinde hem saçlarınız daha az yağlanmaya başlar hem de bazı alışkanlıklarınız değişmiş olur. İşte daha az yağlanan saçlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz yöntemler!

Saç kremlerini doğru uygulayın.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Hem saçlarınızı beslemek hem de kolay taranmasını sağlamak için saç kremi kullanabilirsiniz. Fakat uygulama yöntemi saçınızın yağ dengesi açısından önemlidir. Saçlarınızın tamamına saç kremi uygularsanız saç derinizde yağlanmalar artar. Bu nedenle kremi saçlarınızın sadece orta ve uç kısımlarına uygulamanız gerekmektedir.

Bebek pudrası kullanın.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Bebek pudrası saçtaki fazla yağı almak için uygulanan en eski yöntemlerden biridir. Sabah uyandınız, saçlarınız yağlı fakat duş almak için hiç vaktiniz yok. Üzülmeyin, hemen banyoya gidin ve bebek pudrasını saç derinize dökerek tarayın. Eğer saçlarınız koyu renkliyse pudra belli olabilir bu nedenle uygulamadan önce bir miktar kakaoyla karıştırabilirsiniz.

Kuru şampuan kullanın.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Yağlı saçlardan kurtulmak için bir diğer kolay yöntem ise kuru şampuan uygulamasıdır. Kuru şampuan saçınızdaki fazla yağı emer ve daha az yağlı bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu sayede duş alarak vakit kaybetmemiş olursunuz.

Sürekli saçlarınızı yıkamaktan vazgeçin.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

İlk bakışta mantıksız gelebilir fakat saçları sık yıkamak saç derinizdeki yağları yok etmeyi daha zor hale getirir. Saçlarınız yıkanmaya alıştıkça daha çabuk yağlanmaya başlar. Bu nedenle saçlarınızı 3-4 günde bir yıkamak daha doğru olacaktır.

Saçlarınızı dengeli şekilde tarayın.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Saçlarınızı yeterli oranda tararsanız doğal yağların dağılmasını engeller sadece kafa derisinde birikmesini sağlamış olursunuz. Sürekli taramak saçınızdaki yağ üretimini arttıracaktır.

Saç bakım ürünlerinizi doğru seçin.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Saçınızda yağ oluşturacak çok fazla köpük ve jel gibi ürünleri kullanmaktan vazgeçin. Aynı zamanda saçları parlatma özelliği olan ürünler de kullanmayın çünkü bu tarz ürünler saçlarınızı daha yağlı hale getirir. Bu tarz ürünleri mümkün olduğunca az kullanın.

Saçlarınıza dokunmamaya özen gösterin.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Sürekli saçlarınızla oynamak ve yüzünüzle temas ettirecek hareketler yapmak saçınızın daha çabuk yağlanmasına neden olur. Bu yüzden mümkün olduğunca saçlarınıza dokunmayın.

Saçlarınızı düzleştirmeyin.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler!

Saçlarınızın saç derinize olan uzaklığı saçınızın yağlanma süresini etkiler. Bu nedenle düz saç kullanımınızı azaltmanız gerekli. Doğal ya da yapay kıvırcık saçlar saçların daha çabuk yağlanmasını önler ve saçlarınıza daha fazla hacim verir.

Yağlı Saçlar İçin Öneriler! (video)

https://www.youtube.com/watch?v=GMvQVE3_o4k

Kaynak
kadin.com

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu