Alışveriş Rehberi

Buzdolabı Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Her evin olmazsa olmaz eşyaları arasında kuşkusuz buzdolabı yer alır. Buzdolabı, diğer eşyalara kıyasla daha pahalıdır ve 7 gün 24 saat durmadan çalışır. Bu nedenle ekonomik ve işlevsel bir ürün alışverişi yapmak gerekir. Alışveriş  yapmadan önce, buzdolabı alırken dikkat edilecekler listesi mutlaka incelenmelidir. işte en kritik noktaları ile buzdolabı konusunda önemli noktalar…

Buzdolabı alırken dikkat edilecekler

1.Buzdolabının Enerji Sınıfı

buzdolabı alırken dikkat edilecekler

Buzdolabı alırken dikkat edilecekler arasında ilk olarak enerji sınıfı yer alır. Elektronik eşyaların enerji sınıfı, A, B, A+ şeklindedir. Eğer enerji verimli kullanılsın ve elektrik faturası yüksek gelmesin istiyorsanız + sayısına dikkat etmeniz gerekir. Üründe ne kadar + varsa o kadar çevre dostudur.

Örneğin: A+++ bir buzdolabı, A+’ya kıyasla daha verimli ve çevre dostudur.

2.No Frost mu?

buzdolabı alırken dikkat edilecekler

Buzdolaplarında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de no frost özelliğidir. No frost özelliği, buzdolabında buzlanma probleminin önüne geçer. No frost buzdolabı kendi kendine buzları çözer. Bu sayede karlama problemi yaşamadan ürünü kullanma imkanı elde edersiniz.

3. Rengi Ne Renk?

buzdolabı alırken dikkat edilecekler

Buzdolabının teknik özellikleri kadar estetik unsurları da önemlidir. Bu nedenle buzdolabı alırken dikkat edilecekler arasında renk seçimi de yer alır. Buzdolaplarının renkleri genellikle beyaz, gri ve siyah olarak tercih edilse de aslında; pembe, kırmızı ve yeşil gibi birçok farklı alternatifi de yer alır.

Mutfağınızda bulunan diğer beyaz eşyaların rengine uygun bir ürün alabilirsiniz. Ancak, beyaz renkli buzdolapları zamanla sararabilir ,siyah renkliler ise solma problemi yaşatabilir. Bu nedenle gri ya da inox renkli ürün almanız önerilir.

4. Boyu ve Eni Ne Kadar?

buzdolabı

Buzdolabı alırken boyunu göz önünde bulundurmalısınız. Buzdolabını almadan önce uygun bir alan belirleyin. Ardından buzdolabının belirlediğiniz alana uygun olmasına dikkat edin. Eğer tavanı alçak bir yere buzdolabını yerleştirecekseniz daha küçük modeller arasından seçim yapmanız önerilir.

5. Hacmi Ne Kadar?

buzdolabı alırken dikkat edilecekler

Buzdolapları farklı hacimlere sahiptir. Ev halkında yer alan kişi sayısına göre bir ürün almanız önerilir. Kalabalık aileler geniş hazneli ürünlerden alabilir. Ancak bir ya da iki kişinin yaşadığı bir eve buzdolabı alınacaksa büyük olmasına gerek yoktur.

6. Sesi Kaç Desibel?

buzdolabı

Buzdolabı modellerinin bazıları çok sesli çalışır. Bu ses seviyesi kısa vadede sorun teşkil etmese de, uzun vadede kulaklarda ciddi hasara sebep olabilir. Bu nedenle buzdolabının gürültü seviyesine de dikkat etmelisiniz. Ses seviyesi düşük olan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

7. Nerede Kullanacaksınız?

buzdolabı

Buzdolapları genellikle; ev, ofis ve araçta kullanılmak üzere üretilir. Ofis ortamında kullanmak üzere bir ürün arayışındaysanız mini buzdolabı doğru bir seçim olacaktır. Araba için üretilen mini buzdolapları ise, özellikle yaz aylarında yiyecek ve içeceklerin muhafaza edilmesi için son derece gereklidir.

Bütçenize hitap eden ürün seçeneklerini incelerken markasına da dikkat etmelisiniz. Bir ürünü sadece ekonomik olduğu için almak yerine, markasını, garanti şartlarını ve teknik özelliklerini incelemeniz oldukça önemlidir.

İlgili Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu