Yerli Kadın Ünlüler

Büşra Sanay Kimdir?

instagram takipçi hilesi

busra sanay 59
Tam adı: Büşra Sanay
Doğum tarihi: 26 Kasım 1986
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,71 m
Ailesi: 
Sevgilisi:
Mesleği: Yazar, sunucu
Aktif Yılları: 2009’dan Günümüze

youtube-chanel

Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Büşra Sanay kimdir?  Büşra Sanay,  26 Kasım 1986 tarihinde dünyaya gelmiş yazar ve sunucudur. İstanbul doğumlu olan Sanay, işçi bir aileden gelmektedir.

Liseyi Avcılar’da İnsa Lisesi’nde okudu. 2003 senesinde liseden mezun oldu. Ardından hayallerinin mesleği olan gazeteciliği kazanmak için çok çalıştı. Emeğinin karşılığını Konya Selçuk Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazanarak almış oldu. Başarılı bir şekilde üniversite eğitimini aldı.

O yıllarda okul bünyesinde yer alan ÜN TV isimli kanalda sinema programı hazırladı. Aynı zamanda programın sunuculuğunu da Büşra Sanay yaptı. Bir süre sonra muhabir olarak çalışmaya başladı. Kariyerinin dönüm noktalarından bir tanesi 2008 yılında başladı. 2008 yılında CNN Türk kanalında ve Cumhuriyet Gazetesi’nde staj yaptı.

Staj çalışmasının ardından CNN Türk’de çalışmaya başladı. Birçok bültende sunucu olarak seyircisi ile buluştu. Eş zamanlı olarak CNN Türk’ün internet portalında röportajlar hazırladı.

Kendine ait bir blog sitesi vardır. Bu site üzerinde birçok yazı yazmaktadır. Yazılarında denemelere ve yaşama ilişkin konulara değinir. Büşra Sanay, Türkiye’de Ensestlik gerçeğine başarılı bir şekilde değinerek, ülkemizde yaşanan acınası durumu açıklamıştır. Bu doğrultuda bir adet kitap yayınlamıştır. Kitabın ismi “Kardeşini Doğurmak”tır. Bu kitap çok geniş yankı uyandırmıştır.

Hem kitabı hem uyandırdığı bilinç hem de başarılı iş hayatı kendisine TED-X davetinin gelmesini sağlamıştır. Özellikle gençlere ışık tutmak maksadı taşıyan TED-X Türkiye’de “Kızlar Kardeşini Doğuruyor” isimli bir konuşma yapmıştır. Yaptığı konuşma birçok kişi tarafından izlenmiş ve büyük kitlelerce konuşulmuştur.

Kişisel hayatında ise gezmeyi ve hayvanları çok sever. Birçok ülkeyi gezerek buradaki insanlarla iletişim kurmak en sevdiği aktiviteler arasında yer alır. Bir adet evcil dostu bulunan Büşra Sanay, müziğe karşı büyük bir tutku hissediyor.

En sevdiği sanatçılar arasında; Johann Sebastian Bach ve Zülfü Livaneli yer alıyor. Sevdiği yerler arasında İskoçya yer alıyor. Hatta İskoçya’yı sevmekle kalmayıp, buraya karşı büyük bir aşk besliyor.

Büşra Sanay canlı yayın programı sunarken deprem olmuştur. Canlı yayında depreme yakalanan Sanat, büyük bir soğukkanlılıkla haber programını sunmaya ve sakin kalmaya devam etmiştir. Onun böyle bir olayda bile sakin kalması, seyircileri kendine bir kez daha hayran bırakmıştır.

Sunay Akın‘ın “İşte O Çocuk” isimli Youtube programına katılmıştır. Buradaki konuşmaları sevenlerinin kendisini daha iyi tanımasını ve sevmesini sağlamıştır.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu