Yerli Kadın Ünlüler

Buse Terim

instagram takipçi hilesi

1 13
Tam adı: Buse Terim Bahçekapılı
Doğum tarihi: 21 Ağustos 1990
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.68 m
Ailesi: Fatih Terim, Fulya Terim, Merve Terim Çetin
Eşi: Volkan Bahçekapılı
Çocuk (ları): Nil Bahçekapılı, Naz Bahçekapılı
Mesleği: Tasarımcı, Influencer
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Buse Terim kimdir? Buse Terim Bahçekapılı, 21 Ağustos 1990’da İstanbul’da doğmuştur. Bir ablası vardır. Babası Türkiye’nin en başarılı teknik direktörlerinden Fatih Terim’dir. Annesi ise Fulya Terim’dir. Eğitim hayatını Yüzyil Işıl Koleji’nde geçirerek 2007 yılında mezun olmuştur. Üniversite için Amerika’ya giderek New York Fashion Institute of Technology‘de eğitim almıştır. Moda Pazarlama ve Yöneticiliği bölümünü 2011’de bitirmiştir.

Amerika’da kendisini elinden geldiğince geliştirmeye çalışmıştır. Dünyaca ünlü markalarda staj yapmış ve çalışmıştır. Burberry, Elle Dergisi, Dolce&Gabana ve Ralph Lauren gibi markalarla çalışan ismini duyuran Buse Terim başarıyla ülkesine geri dönmüştür. Öğrenciyken hobi olarak blog yazmaya başlayan Buse Terim, mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönünce bloggerlığını profesyonel alana taşımaya niyetlenmiştir. Stil ipuçları, sezon trendleri, ünlülerin gardroplarını incelemek gibi alanlara bloğunda yer vermeye başlamıştır. Git gide büyüyen sitesiyle birlikte çalıştığı markalarda büyümeye başlamıştır.

Moda sektörünün en prestijli haftalarına New YorkParisMilano gibi ülkelerde katılarak hem kendi tecrübelerini arttırmıştır hem de kazandığı tecrübelerini paylaşarak yeni medyaya katkı sağlamıştır.

Bloggerlığını daha profesyonel ortamlara taşıdıktan sonra BT Moda İletişim Ajansı‘nı kurmuştur. Küçük bir ekiple başladığı iş hayatında artık kocaman bir ekibi bulunmaktadır. Bu ajansı kurduktan sonra markalarla işbirliği yapmaya başlayıp, çeşitli projeler gerçekleştirmeye devam etmiştir. Devamlı üreten bir yapıya sahip olan Buse Terim, günümüzde uluslararası platformlarda tanınan global bir Influencer olarak işlerine devam etmektedir. Moda ve lifestyle temalı web sitesi ve sosyal medya platformlarının çok büyük bir kitlesi bulunmaktadır.

Youtube kanalı açarak birçok içerik ürettikten sonra kanala kısa bir ara veren Buse Terim, ardından Buse on the Go isimli moda uygulamasını çıkartmıştır.

2014 yılında Volkan Bahçekapılı ile evlenen Buse Terim’in Nil ve Naz isimli iki kızı bulunmaktadır. Buse Terim ilk kızlarını kucağına alırken kurduğu Baby on the Go markasıyla kocaman ve başarılı bir markaya ve işe imzasını atmış bulunmaktadır.

Şu an halen büyük markalarla işbirliği ve tasarımlar yaparak yeni üretimlerine devam eden Buse Terim’in buseterim.com.tr isimli sitesi de aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Markaları

  • BT Shop
  • BT Tv
  • Buse On th Go
  • Baby On the Go

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu