Buse İskenderoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Buse İskenderoğlu
Tam adı: Buse İskenderoğlu
Doğum tarihi: 1997
Doğum yeri: Yalova / Türkiye
Boyu: 1.81 m
Mesleği: Model, sunucu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Buse İskenderoğlu kimdir? Buse İskenderoğlu 1997 doğumlu Türk manken, model ve sunucudur. Yalova’da dünyaya gelmiştir. 1999 depreminden sonra ailesi Bursa’ya taşınma kararı almıştır. Anne ve babası küçükken ayrılmıştır. Üniversiteye kadar Bursa’da okuyup yaşayan Buse İskenderoğlu üniversite için Eskişehir’e yerleşmiştir. Eskişehir Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü kazanmıştır.

1.81 cm boyunda ve 55 kilo da olan Buse İskenderoğlu her zaman fit bir yapıya sahip olduğunu söylemiştir. Devamlı olarak spor yapan ve spor ile ilgilenmeyi seven Buse, 4 yıl voleybol oynamıştır. Hatta Besyo okumayı çok istediğini ancak manken ve model olma hayalinin daha ağır bastığını belirterek Besyo okumaktan vazgeçtiğini söylemiştir. Her zaman yürüyüş yapmayı sevdiğini söylemektedir. Sağlıklı yaşamı ve beslenmeyi sevse de çikolata ve tatlı tutkunu olduğunu da belirtmektedir. Ayrıca kahve yerine çayı tercih ettiğini yeme-içme hakkındaki sohbetlerinde söylemiştir.

2016 yılında başvurduğu Antalya’da gerçekleştirilen Miss Turkey yarışmasında birinci seçilmiştir. Miss Turkey’de ilk 20’ye kaldıktan hemen sonra acil olarak girilen kamp döneminde çok yüksek tempoda çalıştıklarını ve o dönemlerde ne kadar eğlendiklerini hep dile getirmektedir. O zamanlardan çok yakın arkadaşlıklar kursa da şu an özel hayatında yarışmadan sadece bir tane arkadaşıyla samimi olarak görüştüklerini söylemiştir.

Yarışma esnasında çok fazla güzel arasında kendisinin seçileceğini pek düşünmediğini itiraf eden Buse İskenderoğlu, kazanacağını sonuçlar açıklanırken sonradan hissettiğini söylüyor. Yarışmada dördüncü güzelin seçilmesinden sonra üçüncü olan arkadaşının ardından birinci olacağını düşündüğü kız ikinci olarak seçildiğinde kendisinin birinci olacağını hissetmiş. Birinci olduktan sonra Miss World 2016 da yarışan Buse İskenderoğlu maalesef orada bir derece yapamamıştır.

2016 yılında Miss Turkey seçildikten 3 yıl sonra 2019’da aynı sahnede güzellik yarışmasının sunuculuğunu yapma şansı yakalamıştır.

Miss Turkey’i kazanarak hayatının dönüm noktasını yaşayan Buse İskenderoğlu’nun önünde birçok kapı açılmıştır. Özlem Süer ve Raşit Bağzıbağlı gibi çok tanınmış ve başarılı Türk modacıların baş manken ve modellerinden biri olan Buse, moda haftalarının vazgeçilmez isimlerinden olmuştur. Hayallerini gerçekleştirerek podyumlarda emin adımlarla yürürken bir yandan da oyunculuk tecrübelerine sahip olmaya başlamıştır.

2019’da vizyona girecek ‘Hemen Döneriz’ isimli komedi filminde rol almıştır.

Bloomberg HT Magazin ve Habertürk Magazinin HT Kulüp programlarında sunuculuk yapmıştır. Şu anda Show TV’de Cumartesi Süprizi isimli magazin programında sunuculuk yapmaktadır.

Videoları

Katıldığı Bir Youtube Kanalında Sohbeti

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu