Astroloji ve Burçlarİlişki KonularıYaşam

Burçların Sağlığa Etkisi Ve Burç Diyet İlişkisi

instagram takipçi hilesi

Herkes bir burca sahiptir.Burçlar bazı kişiler tarafından fazla önemsenmese de burçların hayatımıza etkisi oldukça fazladır.Ayrıca burç özelliklerimiz ile diyet ve sağlığımız arasında da oldukça kuvvetli bir ilişki söz konusudur.Bizde sizler için hangi burcun sağlığı açısından neye dikkat etmesi gerekir bunları araştırdık ve sizin için derledik.

İşte Burçlar Ve Sağlık Açısından Dikkat Edilmesi Gerekenler.

koc burcu

Koç Burcu : 

Kilo alsalar bile aldıkları kiloyu hızlıca vermeleri koçların genel özellikleri arasında yer alır.Koç burcu her ne kadar abur cubur yemeye düşkün olsa da bu alışkanlığından vazgeçmesi gerekir.Koç burçları sağlıkları için C vitamini dengesini korumaları gerekir.Bunun içinde potasyum fosfat içeren yiyecekleri tüketmeliler.Bu burcun insanları aşırı yağlı ve aşırı tatlı yiyeceklerden uzak durmalıdır.Elma, ceviz ,turp,karnıbahar, balık ve ıspanak  bu burca mensup olan kişilerin tercih etmesi gereken yiyecekler arasındadır.

boga burcu

Boğa Burcu :

Boğa burcu burçlar arasında boğazına en düşkün burçlar arasında ilk sıralarda yer alabilecek bir burçtur.Bu burcun insanları yemek yemeye çok düşkündür ve yemek yeme işini abarttıklarında ise bu vücutlarında kiloya ve yağlanmaya neden olur.Boğa burçları karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmalı.Bu burcun insanları daha çok deniz ürünleri, ıspanak ve taze meyve yemeye özen göstermeliler.

ikizler burcu

İkizler Burcu :

İkizler burcu abur cubur yemeye meraklı bir burçtur genellikle öğünlerini sıralı biçim de takip etmezler.Bu burcun insanları  fast food tüketmesine rağmen çok hareketli bir yapısı olduğundan kilo almaya meyilli bir bünyeleri yoktur.Genellikle aldıkları kiloyu da hızla verebilmektedirler.Bu burcun insanları kırmızı et,yumurta,balık,süt,kereviz,yoğurt ve havuç yemeye özen göstermelidir.Son olarak ikizler burcu uykularına sağlıkları açısından önem vermelidir.

yengec burcu

Yengeç Burcu :

Yengeç burcu olan kişilerin mideleri genelde hassastır.Bu burcun insanları genelde üzüntülü olduklarında aşırı yemek yeme potansiyeline sahip kişilerdir ve bu yüzdende kilo problemleri oldukça fazladır.Kilo problemlerinden kurtulmaları için bolca sıvı tüketmeliler,ağır yağlı yiyeceklerden uzak durmalılar ve salatalık,roka, çavdar gibi yiyecekleri tüketmeye özen göstermeliler.

aslan burcu

Aslan Burcu :

Yemek yemeye düşkün olan bir diğer burç aslan burcudur.Bu burca sahip olan kişiler ne kadar yemek yemeyi sevse de dış görünüşlerine de bir o kadar önem verirler.Aslan burçları insanları genelde kilo aldığında sıkıntı çekmeden zayıflayabilen insanlardır.Bu burcun insanları yumurta sarısı ve çerezlerden uzak durmalıdır.Balık, muz,kereviz,elma ve şeftali bu burcun tüketebileceği yiyecekler arasında yer almakta.

basak burcu

Başak Burcu :

Başak burcu insanların genel sıkıntısı karın ve bağırsak bölgesinde olduğu için bağırsaklarını yoracak besinler tüketmemeleri gerekir.Yemek öğünlerini atlamadan sistemli bir şekilde uygulamaları gerekir.Bu burcun insanı spor yaptığı süre içinde kilo problemi yaşamayacaktır.Baharatlı yiyeceklerden uzak durmaları gerekir.Başak burcu insanları yoğurt,süt,peynir,limon,dana eti ve zeytin tüketmeye çalışmalıdır.

terazi burcu

Terazi Burcu :

Terazi burcu olan kişiler metabolizmaları yavaş olduğundan kilo almaya meyillidirler.Bu yüzden bu burcun insanları baharatlı ve aşırı tatlı yiyeceklerden uzak durmalıdır.Soğan,et,kestane,buğday,badem ve üzüm bu burcun insanlarının tüketmeleri gereken besinler  içerisinde yer alır.

akrep burcu

Akrep Burcu :

Akrep burcu düzensiz yemek yediklerinde kilo almaya meyilli burçlardan bir diğeridir.Bunun için bu burcun insanları öğün kaçırmamaya dikkat etmelidir.Kayısı,portakal ve lifli sebzeler akrep burcunun tercih etmesi gereken yiyecekler arasındadır.

yay burcu

Yay Burcu :

Genelde bacaklardan ve kalçalardan kilo alır yay burçları.Kiloyla beraber yağlanma da sıkça görülür bacak ve kalça bölgelerinde bunu önlemek için bu burcun insanları ağır yağlı yemeklerden uzak durmalıdır.Yay burcu taze meyve tüketmeye ve fazla tuzlu yiyecek yememeye özen göstermelidir.

oglak burcu

Oğlak Burcu :

Oğlak burcu kilo problemi pek fazla  yaşamayan bir burçtur.Lahana,incir,inek sütü,dana eti ve buğday bu burcun yemeye özen göstermesi gereken yiyecekler arasındadır.

kova burcu

Kova Burcu :

Kova burçları egzersiz hareketleriyle kolayca kilo verebilecek bir burçtur.Bu burca sahip kişilerin vücutları sofra tuzuna çok ihtiyaç duymaktadır.Bu yüzden bu kişiler yemeklerinde daha çok kaya tuzu kullanmalıdırlar.Semizotu,mercimek,lahana,marul kova burçlarının tercih etmesi gereken besinlerden bazılarıdır.

balik burcu

Balık Burcu :

Balık burçları dengeli ve yeterli beslendiği sürece formunu rahatlıkla koruyabilir ve kilo alma problemine yakalanmazlar.Bu burcun insanları vücutlarında  oluşabilecek  ödemden dolayı fazla su tüketmeli ve yiyeceklerin de ki tuz miktarını iyi ayarlamalıdırlar.Yeşil yapraklı sebzeler,taze meyve ve baklagiller bu burcun kişilerinin yemeye özen göstermesi gereken yiyeceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu