Buket Güler

Buket Güler Kimdir?

instagram takipçi hilesi

buket guler kimdir 2
Tam adı: Buket Güler
Doğum tarihi: ??. ??. 1983
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: 
Ailesi: Berkan Güler (Kardeşi)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu, Spiker
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Buket Güler Kimdir? Buket Güler, sunucu ve spikerdir.

Buket Güler, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Berkan Güler adında bir kardeşi var.

Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü‘nde bitirdi. Yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde aldı.

Meslek hayatına üniversitenin ilk yılında Hürriyet gazete ve dergi grubunun Ankara Basın Merkezi‘nde muhabir olarak görev yaparak başladı. Hürriyet gazetesi eki ve Tempo dergisindeki uzun metrajlı hikayeler ve röportajlardan sonra televizyon haberleriyle ilgilenmeye başladı.

TRT Türk kanalı kurulduktan sonra TRT Türk ekranlarında “Dünyamız Detay” ve “TRT Dünya Gündemi” adlı programları sunduktan sonra Habertürk TV’ye geçti. 2018 yılında CNN Türk‘e transfer oldu. Burada uzun süre önemli haberler yaptıktan sonra 2020 yılında Olay TV ekibine geçiş yaptı.

Güler, 9 Şubat 2021 günü Haber Global kanalına geçti. 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren hafta içi her gün sabah saat 09:00’da başkent kulislerindeki son gelişmeler, dış haberler, ekonomi ve spor gündemleri “Yeni Gün” adlı program ile seyircileri ile buluşturdu. Aynı zamanda Cumartesi günleri akşam saat 20:00’da “Mesele” isimli bir program sundu. İyi derecede İngilizce bilen Güler, sunduğu haberlerdeki insanların yaşadıklarını da hikayeleştiriyor.

Buket Güler, 10 Ocak 2021 günü “Yeni Gün” isimli programı sunarken tansiyon düşmesi sebebi ile fenalaştı. Programa hemen reklam arası verildi. Program tekrardan başladığında sunucu koltuğunda Nevra Öner oturuyordu. Güler’in tansiyon düşmesi sebebi ile fenalaştığını dile getiren Nevra Öner, konuklar Quatro Siyaset Stratejileri Başkanı Elif Dördüncü Aydemir ile gazeteci Metehan Demir ile programa devam etti.

Buket Güler’in Kitapları

2021 – Hiç Tanımadım, Hiç Unutmadım

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu