Film & Dizi Önerisi

Buğday Tanesi Film Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Buğday Tanesi Film Konusu ve Oyuncuları. Buğday Tanesi filmi, 2 Aralık 2022 günü film severlerin beğenisine sunulmuş olan dram temalı bir sinema filmidir. Başrollerinde Yeliz Akkaya, Kutsi ve Yusuf Aytekin yer alıyor.

Buğday Tanesi filmi gibi sizler için pek çok dizi ve film içeriği hazırladık. Bu içeriklere ulaşmak için Tıklayabilirsiniz. Fazla zaman kaybetmeden Buğday Tanesi filmi hakkında bilgileri verelim. İşte Buğday Tanesi konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları.
buğday tanesi filmi
Orijinal İsmi: Buğday Tanesi
IMDb Puanı: 7,1 / 10
Yapım yılı: 2022
ilk vizyon tarihi: 2 Aralık 2022
Yaş Sınırı: Yaş Sınırı Yok
Yönetmeni: Doğan Ümit Karaca
Senarist: Volkan Kapkın
Yapımcı: Mert Timuçin Alan, Engin Tosun
Yapım Şirketi: TRT
Başrol Oyuncuları: Yeliz Akkaya, Kutsi, Yusuf Aytekin
Türü: Dram
Yapım Ülkesi: Türkiye

Buğday Tanesi Film Konusu

İstanbul Milletvekili olan Serkan Bayram, henüz 1 yaşında iken bir buğday tarlasında çıkan yangın sebebi ile yüzünden ve ellerinden yaralanır. Uzun bir yoğun bakım ve tedavi sürecinin ardından hayata olan bağlılığını anlatan Bayram’ın hayatta yaşadığı zorlukların öyküsü beyaz perdeye taşındı.

bugday tanesi filmi 4

Serkan Bayram, yaşadığı tüm haksızlıklara ve ötekileştirmelere rağmen cesurca mücadele etti ve Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili, başarılı bir avukat, birçok STK üyesi, örnek bir eş ve aile babası olarak hayatını sürdürdü. Serkan Bayram, sadece engellilerin hayatlarına dokunup onların kişisel rehberi olmakla kalmamış, aynı zamanda kitlelerin görünmeyen kahramanı olmuş, ülkemizde on milyonlarca insan tarafından temsil edilmiş ve bir Üye olarak birçok hukuki sorunun düzeltilmesine yardımcı olmuştur. Buğday Tanesi filmi, Serkan Bayram gibi pek çok görünmez kahramanın mucizevi dokunuşunu yansıtan ilham verici bir başarı öyküsü olarak karşımıza çıkıyor.

bugday tanesi filmi 2

Kaos filminin yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca oturuyor. Senaryosunu ise yine Volkan Kapkın kaleme aldı. Filmin başrolleri Yeliz Akkaya, Kutsi ve Yusuf Aytekin alıyor. Filmin yapımcılığını Mert Timuçin Alan ve Engin Tosun yapıyor. Filmde bulunan tüm oyunculara alttan bakabilirsiniz. Buğday Tanesi filminin resmi fragmanlarını da hemen alt kısımda seyredebilirsiniz.

Buğday Tanesi Filmi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Buğday Tanesi filmi, 2 Aralık 2022 günü seyirci ile buluştu. Filmin yapımı toplamda 5 sene sürdü. Orijinal dili İngilizcedir. Çekimler Türkiye, Almanya ve Amerika’da yapıldı.

Oyuncu Kadrosu

Buğday Tanesi filminin oyuncuları şu şekildedir;

  • Yeliz Akkaya
  • Kutsi
  • Deniz Arna
  • Yusuf Aytekin
  • Erkan Bektas
  • Devrim Kabacaoglu
  • Halil Ibrahim Kalaycioglu
  • Sinem Reyhan Kiroglu
  • Taha Yusuf Tan

Buğday Tanesi Fragmanı ve Diğer Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu