Brüt Beton Görünümlü Panel Modelleri

instagram takipçi hilesi

Brüt Beton Görünümlü Panel Modelleri

Brüt beton, imalatında kullanılan mıcır veya kırma taş çapının ölçüsü diğer beton çeşitlerinden daha küçük olan beton çeşidine verilen isimdir. Çimentoyla birlikte kullanılan bu malzemelerin çapının normal beton imalatında kullanılan malzemelerin (yaklaşık) yarısı kadar olması, brüt beton kullanılan yapı malzemelerinin pürüzsüz bir görünüm sergilemelerini yani estetik kaygılara daha iyi cevap veren malzemeler olmalarını sağlamaktadır.

Brüt beton panellerin kullanıldığı iç ve dış cephe sistemleri dayanıklı olmalarının yanı sıra sanatsal tasarımlara izin veren, neredeyse sınırsız tasarım özgürlüğü sağlayan malzemeler olarak bilinmektedirler. Bunun yanı sıra önemli uygulama kolaylıkları sağlayan ve maliyet avantajları sunan brüt beton paneller, yeni binaların yapımında ve özellikle restoranlar,  barlar gibi sosyal ihtiyaçları karşılayan iş yerlerinde yapılan tadilatlarda/düzenlemelerde sıklıkla kullanılan malzemelerdir.

Brüt beton görünümlü panel modelleriyle tamamlanmış olan bir uygulama.

Brüt beton görünümlü paneller ise; yüksek dansiteli, saf, rijit, özel poliüretandan üretilen, Dekoratif panel kaplama sektörünün en hafif malzemesi olarak gösterilen ürünlerdir. Yoğun dansitesi sayesinde yüzey sertliği sağlayan ve pürüzsüz yüzeyler oluşturulmasına izin veren brüt beton görünümlü panel modelleri, ürün performansı çok yüksek olan bir yapı malzemesidir. Vidalama ve yapıştırma yöntemleriyle monte edilebilen bu ürünler, istenilen renge boyanabilen malzemelerdir.

Brüt Beton Görünümlü Panel Modellerinin Kullanım Alanları

Brüt Beton Görünümlü Panel Modelleri, daha çok iç mekânlarda duvarlarda ve tavanlarda kullanılan yapı malzemeleridir. Dayanıklı ve bakımı kolay ürünler olmalarına rağmen sundukları tasarım avantajları ve sağladıkları görsellik sayesinde daha çok iç mekânlarda ve sosyal etkinliklerin düzenlendiği yerlerde ya da iş yerlerinde kullanılan malzemelerdir.

beton

Mağazaların veya alış veriş merkezlerinin dekorasyonunda da tercih edilen malzemeler arasında bulunan brüt beton görünümlü panel modelleri, aslında dış mekânlarda da kullanılabilen yapı malzemeleridir. Dekoratif panel kaplama sektörünün en başarılı ürünleri arasında bulunan bu malzemeler, dış mekânlarda ve nemden etkilenen, dış hava koşullarından etkilenen yerlerde de kullanılabilirler.

Brüt Beton Görünümlü Panellerin Diğer Özellikleri

Brüt beton görünümlü panel modelleri, su geçirimsizliği mevcut olan ürünlerdir. Yani sudan etkilenmeyen ve suyu emmeyen yapı malzemeleridir. Gözenekli bir ürün olmadığı ve suyu emmediği için tüm iç ve dış mekânlarda kullanılabilirler. Bu özellikleri, brüt beton görünümlü panellerin özellikle restoran, bar, dans ve eğlence mekânları gibi yerler tarafından tercih edilen yapı malzemeleri olmalarını sağlamaktadır. Tabi kullanıldıkları mekânların görselliğine yaptıkları katkılar ve mimarlara sundukları tasarım avantajları da söz konusu mekânlarda ve diğer binalarda sıklıkla kullanılan malzemeler olmalarını sağlamaktadır.

Yaklaşık olarak 0,75 m2 alanı kaplamalarını sağlayan ebatlarda üretilen brüt beton görünümlü panel modelleri, 1,5-2 kg ağırlığındaki yapı malzemeleridir. Yani oldukça hafif ürünlerdir ve iç mekânların yanı sıra dış mekânlarda yapılan uygulamalarda da rahatlıkla kullanılabilirler. Güneşten etkilenmeyen ve modeline göre B2 Sınıfı Alev Almaz benzeri özellikler taşıyan brüt beton görünümlü panel modellerini tüm projelerinizde kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu