Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Kaliteli dizi izlemek herkes için vazgeçilmez bir tutkudur. Özellikle bir diziyi izlerken sıradaki bölümü merak ederek hızlı hızlı izleyen kişiler, dizi bittiğinde uzun süre etkisinden kurtulmamaktadır. Breaking Bad dizisi de tam böyle bir dizidir. Bir kimya öğretmeninin yanlış yollara sapmasını anlatan dizide, neredeyse tüm aradığınız konuları bulabileceksiniz. İşte Breaking Bad konusu ve oyuncuları:

Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları

breaking bad konusu ve oyuncuları

Dizide ilk olarak huzurlu ve mutlu bir aile yaşantısına tanık olacaksınız. Dizinin ana karakteri, kimya öğretmenidir. Her sabah okula giderek eğitim veren, akşam eve döndüğünde sıradan hayatını yaşamaya devam eden bir hayatı vardır. Ta ki kendisinde olan hastalığın çok fazla ilerlediğini uzun süre yaşamayacağını öğrenene kadar.

Hayatı boyunca az maaş alan ve geçinmek için ek iş yapmak zorunda olan Walter White, akciğer kanseri ile mücadele etmek zorunda kalmıştır. Ancak, gazetede bir haber okur. Haberde metamfetamin isimli bir uyuşturucudan bahsdilmektedir. Walter White, bu uyuşturucunun çok para ettiğini öğrendiğinde bunu kendisi üretmeye karar verir.

Yanına öğrencilerinden birini alır ve sıradan hayatına adeta “elveda” der. Artık çok para kazanacağı ama huzuru bulamayacağı, uğruna çok zorluklar yaşayacağı zamanlar başlayacaktır.

Tabi bir de yanına aldığı öğrencisi olan Jess’in hayatı ilginçtir. Gerek aşk hayatı, gerek yaşayacağı zorluklar Jess için çıkmaz sokakta dolanmak gibidir. Ayrıca Jess de zengin olmak uğruna çok zorluk yaşamıştır.

Breaking Bad Oyuncuları

breaking bad konusu ve oyuncuları

Walter White – Bryan Cranston

Walter White

Dizinin başrol oyuncularından olan Walter White, her ne kadar zengin olmak arzusu içinde gibi görünse de onun asıl amacı, öldükten sonra ailesinin zorluk yaşamamasıdır. Bu nedenle kendisi kanserden öldüğünde ailesinin geçim sıkıntısı yaşamamasını istemiştir. Fakat zamanla çok para kazansa bile girdiği sıkıntılı durumdan kurtulamamıştır. Ayrıca, dizinin sonunda izleyicileri bir sürpriz beklemektedir.

Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları: Jesse Pinkman – Aaron Paul

Jesse Pinkman

Jesse, serseri bir öğrencidir.  Uyuşturucu satmaktadır. Fakat ilk başlarda ufak tefek paralarla çalışmaktadır. Ancak  kimya öğretmeninin sayesinde hayatı boyunca göremeyeceği kadar çok para kazanmıştır. Ancak, ailesi onu istememiştir ve aşk hayatında da çok zorluk yaşamıştır. Ayrıca Jesse, serseri ve umursamaz görünümün altında altın gibi bir kalp taşımaktadır.

Skyler White – Anna Gunn

Breking bad konusu ve oyuncuları

Dizinin sevilmeyen karakteri Skyler’dır diyebiliriz. Skyler, Walter White’ın eşidir. Başlangıçta mutlu evlilikleri olsa da zamanla Walter’n umursamaz tavırları karşısında kendini farklı arayışlar içinde bulmuştur ve eşini aldatmıştır. Ayrıca, eşinin yaptığı şeylerden şüphelenerek onu boşamıştır.

Hank Schrader – Dean Norris

Breaking bad hank

Hank, narkotik şubede çalışmaktadır. İşinde oldukça başarılı olan Hank, Heisenberg isimli suçluyu aramakla görevlendirilmiştir. Kim derdi ki en çok güvendiği kişilerden biri olan Walter White’ın lakabının Heisenberg olduğunu.

Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları: Walter White Jr

Walter White Jr

Walter White’ın oğludur. Oğlunun engeli vardır. Babasını çok sevmektedir ve babasının hastalığını duyduğunda onun için internetten bağış kampanyası başlatmıştır. Fakat zamanla babasından uzaklaşacaktır.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu