Gezi Rehberi

Bolu’da Gezilecek Yerler Nereler?

Muhteşem bir tatil yapmak isteyenlerin ilk durağı her zaman Bolu olmuştur. Bolu içinde onlarca güzel mekan bulunur.

instagram takipçi hilesi

Derin bir nefes almak isteyenler ve kısa bir tatil arayanlar için Bolu harika bir seçimdir. Bolu içinde birçok güzel mekan bulunur. Birçok güzelliği bulunan Bolu’nun manzaralarının güzelliği saymakla bitmez. Huzur veren ve iç açan mekanları ile doğanın kalbinde bir tatil yapabilirsiniz. Kar tatili ve kış tatili yapmak isteyenler ilk olarak Bolu’ya gelirler. Bolu’da Gezilecek Yerler Nereler? hakkında yazımı okurken, en altta sizin için önerdiğim videoları izleyebilirsiniz. Aynı zamanda diğer şehir gezi rehberi içeriklerimiz için ise buraya tıklayabilirsiniz. 

Bolu’da Gezilecek Yerler

Şehirden kaçıp biraz kafa dinlemek isteyenler için Bolu harika bir şehirdir. Parkları, gölleri, mekanları ve travertenleriyle dikkat çekmektedir. Yaz tatilindense kış tatilini tercih edenler Bolu’daki mekanlara gelebilirler. Bolu’da gezip görülmesi gereken muhteşem yerler;

abant bolu

1- Akkaya Travertenleri

Mavi gökyüzünün bulutlara benzeyen travertenler ile buluşmasına tanık olmak için akkaya travertenlerine mutlaka uğramanız gerekir. Doğa harikası olan travertenler, sevenlerinin ilgi odağı olmuştur. Herkes buraya gelerek konaklama yapabilir ya da kısa süren tatiller yapabilir.

2- Mudurnu Evleri

Bolu’nun eski Türk evleri Mudurnu ilçesinde yer almaktadır. Ahşap süslemeler ve muhteşem yapılar görenlerin gözünü kamaştırıyor. Evlerin renkleri, şekilleri ve doğallığı görenleri kendine hayran bırakıyor.

mudurnu

3-Bolu Müzesi

Eski yıllardan kalma eserlerin sergilendiği Bolu müzesinde son derece muhteşem eserler yer alıyor. Müzenin içinde Tunç devrinden kalan ürünler sergileniyor. 

4-Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu’nun en beyaz yerlerinden biri kartalkaya kayak merkezidir. Kartalkaya, kayak için son derece eşsiz bir alandır. Kısa bir kış tatili isteyenler burada yaşayabilirler. Kartalkaya kayak merkezinde kayak yapmak ve muhteşem manzara karşısında sıcacık kahve yudumlamak son derece keyifli olur.

kartalkaya

5-Kızık Yaylası

Bolu’da bulunan doğa manzaralarının biri de yaylalardır. Yaylalar doğal güzellikleri ve manzaraları ile son derece önemlidir. Kızık yaylasında yapılan evler el yapımı gibi olduğu için turistlerin gözdesi olmuştur.

6-Karacasu Kaplıcaları

Kaplıcalar sağlık açısından son derece önemlidir. Kaplıcaların ünü eski yıllardan bu yana gelmiştir. Kaplıcalar cilt hastalıklarına ve çeşitli sağlık sorunlarına çok iyi gelir. Bolu’ya gelenlerin şifa yeri karacasu kaplıcalarıdır. 

7-Yedigöller Milli Parkı

Bolu’nun harika manzaraları ve doğası büyüleyicidir. Yeşilin ve mavinin her tonunu bu milli parkta görebilirsiniz. Piknik, kamp ve yürüyüşler yapmak isteyenler bu parkta zaman geçirebilir.

yedigoller milli

8-Abant Gölü ve Tabiat Parkı

Bolu Abant’a gelenler Abant gölüne uğrarlar ve burada konaklayabilirler. Çadırını alan Abant gölünün kenarında kamp yapabilir. Ayrıca Abant gölü çevresinde çok sayıda restoran, kafe ve konaklama yeri bulunur. İsteyen herkes bu bölgeye gelerek konaklayabilir ya da kısa süreli tatil yapabilir.

Bolu’da Gezilecek Yerler ile İlgili Video

https://www.youtube.com/watch?v=iw4-C_VvwUI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu