Film & Dizi Önerisi

Blacklist Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

23 Eylül 2013 tarihinde galası gerçekleştirilen The Blacklist, Amerikan yapımı bir polisiye, suç dizisidir. Toplamda 7 sezonu bulunan dizinin 8. sezonu 12 Kasım 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayacaktır. NBC kanalında yayınlanan dizi, sonrasında Netflix’le anlaşmaları üzerine oradan da yayınlanmaya başlamıştır. Polisiye dizileri arasında en sevilen yapımlardan olmayı başaran Blacklist dizisi, konusu ve oyuncularıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

the blacklist

Dizinin yönetmenliğini Jace Alexander ve Joe Carnahan yaparken, yapımcılığını ise Jon Bokenkamp, John Eisendrath ve John Davis üstlenmektedir. Yaklaşık 40 dakikadan oluşan bölümlere sahip diziye Netflix’ten ulaşabilirsiniz. İşte Blacklist dizisinin konusu ve oyuncuları…

Blacklist Dizi Konusu

Konusu ve kurgusuyla milyonlarca kişiye kendisini sevdiren dizide, eski harbiyeli bugünün yüksek profilli suçlusu olan Raymond “Red” Reddington adında dahi bir adamın kendisini gönüllü olarak FBI’ya teslim etmesini anlatılmaktadır. Yasal olarak dokunulmazlığa sahip olabilmesi karşılığında kara liste denilen azılı suçluların adının bulunduğu organizasyondaki isimleri FBI’a anlatmak üzere anlaşmak ister. Fakat sadece çaylak olan bir FBI ajanı profilci Elizabeth Keen’le çalışma şartında ısrar eder. Keen yoksa kendisinin de olmayacağını öne sürer. FBI bu teklifi kabul ederek, Red Reddington ile anlaşır ve Elizabeth Keen’le birlikte suçluları yakalamaya başlar.

the blacklist

Reddington ve Keen’in hayatları daha özel bir noktada aile bağlarıyla kesişecek ve birçok sırrı ortaya çıkartacaktır.

Blacklist Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin başarısında oyuncularının performanslarının büyük katkısı bulunmaktadır. Başrolde yer alan James Spader ve Megan Boone ise bu başarılara katkı sağlayanlar arasında başta yer alır. Raymond “Red” Reddington isimli azılı suçlu dahi bir adamın FBI muhbiri oluşunu kendine has tarzıyla yorumlamasıyla James Spader, hayranların ve dizinin favori ismi olmuştur. Elizabeth Keen’in biyolojik babası olabilme ihtimali ilk sezonlarda belirtilmiş ve ardından babası olduğu kanıtlanmıştır. *spoiler* Ancak sezon 5 ve 6 da sahtekar olduğu ortaya çıkacaktır.

the blacklist

FBI profilcisi olarak görev yapan Elizabeth Keen’i canlandıran isim Megan Boone’dur. Dizinin kadrosunda bu iki isme yardımcı olarak Diego Klattenhoff, Ryan Eggold ve Harry Lennix gibi isimler yer almaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosunun tam listesi:

  • Diego Klattenhoff (Donald)
  • Ryan Eggold (Tom)
  • Harry Lennix (Harold)
  • Amir Arison (Aram)
  • Mohzan Marno (Samar)
  • Hisham Tawfiq (Dembe)

the blacklist

13 Kasım 2020 tarihinde 8. sezonuna başlayacak dizi tüm dünyadaki fanları tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir. Her sezonu övgüyle takdir gören dizinin bu sezonunun nasıl olacağı merak konusu olmuştur. Dizinin IMDB puanı 8,0′dır. IMDB sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Dizinin Fragmanları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu