Bizans Oyunları (Game of Bizans) Filminin Konusu Nedir? Oyuncuları kimler?

instagram takipçi hilesi

Televizyonlarda yayınlanmaya başlayan Bizans Oyunları İngilizce adıyla da afişi olan olan ve Game of Bizans ismiyle,15 Ocak 2016 tarihinde vizyona girmişti. Bizans Oyunları filminin konusu nedir ? Oyuncuları kimler ? Fragmanıyla birlikte bütün soruların cevabı hemen aşağıda! Ayrıca, aşağıda Bizans Oyunları filmi tek parça izleyebilirsiniz!

bizans oyunlari

Ojinal adı: Geym of Bizans
Vizyon tarihi: 15 Ocak 2016
Oyuncuları : Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Nazlı Gonca Vuslateri, Tuvana Türkay
Senaryosu: Gani Müjde, Emre Bülbül, Gökhan Karagülle
Yönetmeni : Gani Müjde
Türü : Komedi
IMDb Puanı : 3.7

Bizans Oyunları (Game of Bizans) Konusu

Gani Müjde’nin 1999 yılında yaptığı Kahpe Bizans adlı filmden sonra, ikinci defa beyaz perdeye sunduğu filmi olan Bizans Oyunları yine komedi türündedir. Vizyon tarihi 15 Ocak 2016 ‘dır. Televizyonlarda yayınlanmaya başlanmış olan Bizans Oyunları filmin konusu ise şu şekilde ;

Güney Amerika’dan Bağcılar tarafına yerleşen Mayaları konu almıştır. Mayalar zamanla Türk boyları ile kaynaşırlar. Zamanla tabi Türklerin dostu onların dostu olur, düşmanı ise düşmanı. Düşmandan kasıt Bizanslılar Türklerin o zamanda en büyük düşmanıdır. Tabi Mayalarda bu düşmanlığı ve nefreti üstlenirler.

Kraliçe V.Klitorya ve kayın biraderi Muhteris, Türkler ile Mayaların birlikteliği ve Mayaların özellikle yükselişinden rahatsızdırlar. Mayaların bu yükselişini durdurmak isterler. Bu durdurma eylemini bin bir çeşit entrika ile gerçekleştirmek isterler. Haince planlar yaparlar.

Bizans Oyunları Filminin Oyunları

bizans oyunlari izle 800x462

  • Maya Beyi Gazi Magosa ‘yı Gürkan Uygun canlandırıyor.
  • Köşem Sultan’ı Ebru Aykaç canlandırıyor.
  • Vurkaçoğlu ‘yu Ünal Yeter,
  • Ayçörek hatunu Tuvana Türkay,
  • Kral Klitor ‘u Altuğ Yücel,
  • Kraliçe Klitorya’yı Gonca Vuslateri
  • Prens Adonis’i Tolgahan Sayışman,
  • Prenses Bonservis’i Özge İnce
  • Kralın kardeşi Muhteris’i Murat Dalkılıç canlandırıyor.

Bizans Oyunları Fiilmi hakkında Kendi Yorumum 

Öncelikle belirtmek isterim ki bu tamamen izleyip de film hakkında çıkan yorumum. Filmin izlenebilirliğini etkilememek için de yorumumu en alta sakladım. Bu yüzden sizi etkilemek istemem ama fikir oluşması adına yorum yapıyorum.

Gani Müjde yapacağını yapmış ama bir Kahpe Bizans kadar etkili olmadığını söylemem gerekir. Televizyona çıktığında izlenebilir anca özellikle açıp izlenilebilecek bir film mi düşünülür. Oyunculuklar konusunda bir şey diyemem. Senaryoyu yazan Gani Müjde olunca ilk zaman açıp hemen izlemiştim. Ama biraz beni yanılttı! Komedi sahneleri ve diyaloglar gerçekten de komik ama konu klişe.

Komedi sahneleri ve isimler özellikle yaratıcı cidden. Tabi sahnelerde Türk komedisi olunca abartıda oluyor haliyle. Bu yüzden biraz klişe bir konunda verdiği izlenimle sıkılacağınız yerler olabilir.

Sizin de film hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum izleyenler aşağıdan yorum yaparak, hiç izlememiş kişilere daha fazla ipucu verebilir.

Bizans Oyunları Filminin içinde Maya Kadınlarının dansı sahnesi özellikle izlenesi bir sahne öyle ki yotube ‘da 110 milyon kişi tarafından izlenmiş.

Bizans Oyunları filmini izle

Avşar film Youtube kanalında filmin tamamını açık şekilde yayınlıyor. Kaynağımız Yotube ‘dır. Filmin fragmanı ise aşağıdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu