İlişki KonularıKişisel Gelişim

Biten İlişkinin Ardından Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

İlişkiler başlar ve biter… Bu çok doğal bir süreçtir. Fakat birçok insan için ilişkinin bitmesi dünyanın sonu gibidir. Bazen yeniden başlamak, bazen gururlu davranmak, bazen de umrumda değil mesajı vermek için saçma sapan davranışlar yapan birçok insan vardır. Siz de bunlardan bir tanesi olmak istemiyorsanız yazımızın tamamını okumanız gerekir.

İşte biten bir ilişkinin ardından yapılmaması gerekenler:

1. Gurur Yapmayın

biten bir ilişkinin ardından yapılmaması gerekenler

Bazı ilişkiler, ağızdan yanlışlıkla çıkan saçma sapan bir söz yüzünden bitebilir. İki taraf da ilişkinin neden bittiğine bir türlü anlam veremez. Eğer içinizde sevgi varsa ve ilişkiniz saçma sapan sebepler yüzünden bittiyse gururu bir kenara bırakın, çocuklaşmayın ve sevgilinizi arayın.

Özür dileyin, seviyorsanız haklı bile olsanız özür dileyin. Emin olun incileriniz dökülmez. Bu adım ilk adımdır. Eğer sizin için bunların hiçbiri geçerli değilse ikinci adıma geçebilirsiniz.

2. Hemen İlişki Yapmayın

ağlamak

Birçok insanın en çok yaptığı hata ilişkisi biter bitmez yeni bir ilişkiye başlamaktır. Bir anlık öfke ile yeni bir ilişkiye başlamanız hem eski sevgilinize hem de yeni başladığınız kişiye yapılan büyük bir yanlıştır.

Ayrıca bu durum sizin için de zordur. Düne kadar bir başkası için hayaller kurarken, bir başkasını severken; şimdi yeni birine başlamak kendinize saygısızlık etmektir. Biraz bekleyin zaman geçsin, yaralarınız iyileşsin.

3. Sık Sık Mesajlar Yazmayın

ayrılmak

Eğer terk edilen taraf sizseniz sık sık mesaj yazmak, eskileri hatırlatmak ya da öfkenizi kusmak içinizden gelebilir. Fakat, sık sık mesaj atmanız sizi karşı tarafın gözünde yanlış bir görünüme sokacaktır. Kesinlikle mesaj yazmayı bırakın. Zaten sizi terk eden birine ne yazarsanız  yazın boşunadır.

4. Küfür Etmeyin

kırık kalp

Bu hatayı genellikle erkekler yapmaktadır. İlişkisinin bitmesini sindiremeyen erkek, küfür ederek karşı tarafı üzmek ister. Ancak karşı tarafa küfür etmeniz; sizin kültürel seviyenizin ne kadar düşük olduğunu ve saygısız biri olduğunuzu gösterir. Asla küfür etmeyin.

5. Sosyal Medyadan Silmeyin

ayrılık

İlişki biter bitmez tüm sosyal medyadan silmek ya da engellemek içinizden gelebilir. Ama bu da yanlıştır. Düne kadar hayatınızda olan sevdiğiniz bir insanı bir günde hayatınızdan çıkararak kafanızdan da atamazsınız. Sosyal medyadan silerek umursamadığınızı gösteremezsiniz.

Bırakın dursun. Hiçbir şey paylaşmanıza da gerek yok. Siz silen ya da engelleyen taraf asla olmayın.

6. Onun Gittiği Mekanlara Gitmeyin

ayrılmak

Biten ilişkinin ardından yapılmaması gerekenler nelerdir? Ayrılınca süslenip püslenip onun gittiği mekanlara gitmek istersiniz. Ona kendinizi göstermek, bak ne kadar yakışıklıyım ya da güzelim mesajı vermek istersiniz.

Fakat siz durmadan onun gittiği yerlere giderseniz, kendinizi ağırdan satmazsanız karşı taraf için günden güne değeriniz düşer. Zaten ilişki bitmiş, karşı taraf sizi her gün görse de bitti görmese de bitti. Bari her gün görüp kendinize acı çektirmeyin.

7. Kendinizi Yıpratmayın

giden adam

Durmadan kendinize olumsuz sözler söyleyen iç sesinizi susturun. Kendinize asla hakaret etmeyin. Alkollü içecekler içmeyin, zararlı yemekler yemeyin.

Herkes gittiğinde kendinizle baş başa kalacaksınız. Kendinize yazık etmeyin.

8. Bu Hataları Asla Affetmeyin

ağlamak

Biten ilişkinin ardından yapılmaması gerekenler nelerdir? Geldik son maddeye. Ayrıldığınız kişi size aşağıdaki hatalardan birini yaptıysa onu asla affetmeyin:

  • Aldattıysa,
  • Çok büyük bir yalan söylendiyse,
  • Aileniz karşısında sizi mahcup ettiyse,
  • Büyük bir söz verip yarı yolda bıraktıysa,
  • Mahrem anılarınızı başkaları ile paylaştıysa,
  • Sizi kaybetmekten korkmuyorsa.

Biten İlişkinin Ardından Yapılmaması Gerekenler Nelerdir? ile ilgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu