İş & Finans

Beş Hızlı ve Güvenilir Kripto Para Borsası

instagram takipçi hilesi

Son zamanların en ünlü fonlama araçlarından biri haline gelen Bitcoin (BTC), doğru borsalardan alınıp saqtılması gereken bir varlık. Ne yazık ki, yepyeni bir yer olması nedeniyle, devletlerin yeterli regülasyon koyamaması, kötü niyetli insanlar tarafından “dolandırıcılık” yapmak için seçilen yepyeni bir alan haline gelmesine sebep oldu.

bitcoin

Bu makalede, Bitcoin alım satımı en güvenilir kripto para borsası sıralamalarının zirvesinde yer alan WhiteBIT gibi güvenle BTC alıp satabileceğiniz bazı kripto borsa platformları hakkında bilgi vereceğiz.

1. DyorEX

Türkiye’nin gelişmekte olan kripto para birimi borsası DyorEX, istanbulda kurulmuş, Türkiye merkezli bir borsa platformudur ve ulaştığı yüksek kullanıcı sayıları ile Türkiye’deki güvenilir kripto para birimi web siteleri arasına girmiştir. DyorEX kullanıcılarına anlaşma yaptığı 4 bankadan herhangi biri aracılığıyla Türk lirası yatırma ve çekme imkânı sunuyor. DyorEX’de USDT çiftlerine ek olarak Türk lirası çiftleri ile de işlem yapabilirsiniz. Ayrıca, DyorEX, diğer birçok borsadan farklı olarak,  eğitim konusuna da önem vermekte. DyorEX Academy platformu ile ihtiyacınız olan kripto para eğitim içeriklerine ücretsiz bir şekilde erişebileceğiniz bir platformu kullanıcılarına sunuyor.

2. Coinbase Pro

Merkezi San Francisco, Kaliforniya, ABD’de bulunan Coinbase Pro, güvenilir kripto para siteleri arasında en bilinen isimlerinden biridir. Her gün yaklaşık beş milyon site ziyaretçisi ve 2 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle güvenilir bir kripto platformu olan Coinbase Pro, düşük ücretler ile işlem yapabileceğiniz borsalardan bir diğer.

Kredi kartı ile Bitcoin alışverişi, kullanışlı arayüz, Türkçe desteği, hızlı işlem ve sorunsuz kullanım fonksiyonlarının yanı sıra müşterilerin en çok ihtiyaç duyduğu başka özelliklere de sahip olan Coinbase Pro’nun mobil uygulamasının ise pek başarılı olmadığını söyleyebiliriz.

3. Bitfinex

Hong Kong merkezli olarak kurulan ve günümüzde en güvenilir Bitcoin web sitelerinden biri olmayı başaran Bitfinex, özellikle kuruluşundan bu yana tüketicinin korunmasına verdiği önemle, birçok yönden farklı borsalardan daha fazla avantaja sahip bir platformdur. Tether’in (USDT) sahibi olarak kabul edilen kripto para borsasının Ifinex INC. Tarafından yönetilmesi gerçeği de aynı şekilde güvenilirliğini artıran unsurlardan biridir.

Pürüzsüz ve kullanışlı bir arayüze sahip olan Bitfinex, birçok coin çiftine yer verdiği için sorunsuz alım satım sağlar. Marj işlemleri yapma seçeneği, üstün satın alma emri özelliği, kredi kartı ile Bitcoin alım satım imkânı ile birlikte birçok avantaj sağlayan Bitfinex, maalesef uzun onay süresi ve mobil uygulamasındaki bağlantı sorunları ile birlikte riskleri de beraberinde getirmektedir.

4. Bitstamp

İlk kripto para borsalarından biri olan Bitstamp, en güvenilir borsalardan biridir. Slovenya merkezli ve AB onaylı bu kripto para sitesi, kuruluşundan bu yana kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan ve 167 coin ve 318 alım satım çifti sunan bir bir borsadır. Spesifik kripto para birimlerine odaklanarak hizmet veren Bitstamp, kullanımı kolay arayüzü ile ilgi çeken isimlerden biri.

Kolay kimlik doğrulama, kredi kartı ile Bitcoin alım satımı yapma olanağı, kullanıcı memnuniyeti açısından anlaşılması kolay görseller, anında para yatırma özelliği, yüksek güvenlik ile  şifrelenmiş veriler ve 7/24 destek hizmeti sunan Bitstamp’ın en büyük dezavantajı, 7/24 olmasına rağmen desteğin kademeli olmasıdır.

5. CEX.IO

Daha önce madencilik platformu olarak çalışan Cex.io, kullanıcı deneyimi açısından en iyi özelliklere sahip en güvenilir Bitcoin sitelerinden biridir. 10 üzerinden 8 güvenlik derecesi ile borsa, 149 çift 53 kripto para birimi ile alım satım yapma fırsatı sunuyor. Diğer platformlara göre daha uygun işlem ücretleri ile cex.io, sadece güvenlik açısından işlemleri iyi yönetmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcılarına getirdiği güveni de sağlar.

Kredi kartı ile kripto satın alabilme, Kripto Cüzdan, Türkçe desteği gibi avantajlarının yanı sıra ancak UX tasarımı sayesinde de kısa sürede alım satıma alışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu