Yerli Kadın Ünlüler

Beril Talu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

beril talu kimdir 2
Tam adı
: Beril Talu
Doğum tarihi: ??. ??. 1991
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Eşi: Kıvanç Talu
Mesleği: Sosyal Medya Fenomeni
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Beril Talu Kimdir? Beril Talu, sosyal medya fenomenidir.

Beril Talu Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Beril Talu, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Beril Talu Eğitimi

Lise eğitimini İzmir Özel Türk Koleji’nde bitirdi. Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı.

Beril Talu Kariyeri

Kariyerine reklamcılık ve sosyal medya üzerine yön veren Talu, sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ile dünya evine girdi.

Beril Talu ve Kıvanç Talu Olayı Nedir?

Sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, “Var Böyle Tipler” adlı hesaplarıyla geniş bir takipçi kitlesi oluşturduktan sonra, reklam kampanyası düzenleyeceklerini açıklayarak yakın çevrelerinden 150 milyon lira dolandırdıkları iddialarıyla gündeme geldi. Bu iddialar üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet doğrultusunda ünlü çift hakkında adli soruşturma başlattı.

Beril Talu’nun, daha önce global bir reklam şirketinde çalıştıktan sonra prodüktör olarak kendi şirketini kurduğu ve finansal destek talebinde bulunduğu belirtiliyor. Vaadi, yatırımcıların paralarını 40 gün içinde bir buçuk katına çıkararak geri ödemekti.

Ponzi sistemiyle çalıştığı ileri sürülen çift, yeni katılımcıların paralarını önceki katılımcılara paylaştırarak bir süre oyalama stratejisi izlediği iddiasıyla suçlanıyor. Ancak, 16 Ekim Pazartesi gününden itibaren çiftle iletişim kurulamadığı ifade edildi.

Olayın mağdurları arasında çiftin yakın arkadaşları, evde çalışan yabancı uyruklu bakıcı, şoför ve Beril Talu’nun manikürcüsü de bulunuyor. 42 mağdur, WhatsApp grubunda birleşerek bir avukata toplu vekalet verme kararı alarak suç duyurusunda bulundu. Ayrıca, bazı mağdurlar bireysel olarak savcılığa başvuruda bulundu.

Çift, iddialar ortaya çıkmadan önce Gürcistan’a kaçtı. Ancak 4 Ocak 2023’te Türkiye’ye döndüler. Havaalanında gözaltına alındıktan sonra, Kıvanç Talu ve Beril Talu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu