Yaşam

Berat Kandili Mesajları

instagram takipçi hilesi

Berat Kandili Mesajları..! Berat, berâe ya da berâet kelimelerinin Türkçe’ye çevrilmiş halidir. Kişinin bir yükümlülükten kurtulması, iki şey arasında bağlantı olmaması ya da yükümlülüğünün olmaması anlamları taşır. Şaban ayının 15. gecesine Berat Kandili denir.  Müslüman aleminde kutsal sayılmış bir gündür.

Berat Kandili’nin önemi, Müslümanlara hesap verme ve kulluk bilinci şuuru ile; yanlış, suç ve hatalardan kaçınma ve bağışlayabilme şuru kazandırır. Hz. Muhammed, bu günde gündüz oruç tutulmalı, gece ise ibadet edilmesi gerektiğini söyler. Tövbe eden, rızık isteyen, şifa isteyen, dilek dileyen herkesin dualarının kabul olduğunu buyurur.

Her kandil ve özel günde olduğu gibi sevdiklerinizin Berat kandilini mübareklemek için iki yolunuz var. Ya arayarak kutlayacaksınız ya da mesaj göndereceksiniz. Eğer mesaj göndererek sevdiklerinizi bu gece de hatırladığınızı hissettirmek istiyorsanız, aşağıda sizler için bıraktığımız mesajlardan istediğinizi seçebilirsiniz. İşte anlamlı ve ayetli Berat Kandili Mesajları..!

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları

” Her geceye bir sabah veren; elbette her sabaha bir umut verir. Her dile dua etme kabiliyetini veren elbette o duayı kabul etme iradesini gösterir. Rabbim bu güzel günde dilimizi duasız, dualarımızı cevpsız bırakmasın..”‘Amin.’

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayını müjdeleyen Berat Gecemizin insanlığa sağlık, sevgi, barış ve huzur getirmesini diler, hemşerilerimizin, aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin Berat Gecesini tebrik ederim.

Berat; bir kimseye verilen imtiyaz belgesi, izin demektir. İyileşmek, aklanmak, kurtulmak anlamına gelen Arapça berâat sözcüğüyle aynı köktendir. Aklanacağımız bir gece olması temennisiyle… #BeratKandili

Berat Kandilimiz Mübarek Olsun. Yüce Allah (c.c.) bu mübarek gecenin hürmetine hastalarımıza acil şifalar, milletimize sabır ve devletimize kuvvet ihsan etsin. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizi artırsın.

Kalbimizin üzerini örten tozların alındığı; sevginin ve merhametin hayatımızın odağında olduğu, hayatımızı iyilik yapmak üzere inşa edeceğimiz duasıyla, samimiyetiyle…Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Ramazanın müjdecisi, ilahi rahmetin tecelli ettiği bu faziletli gecenin günahlarımızdan arınıp hayırlı başlangıçlar yapmamıza vesile olması dileğiyle, #BeratKandili’miz mübarek olsun.

Ramazan-ı Şerif’in habercisi, rahmet ve mağfiret gecesi #BeratKandili’nin ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Dualarda buluşalım İnşallah.

Ellerin umutla semaya açıldığı bu gecede, insanlığın sıkıntılı zamanlardan esenliğe ulaşması duasıyla #BeratKandili’miz Mübarek Olsun..

Aklımızdan geçen dilimizde dua edindiğimiz ne varsa Rabbim tüm dileklerimizi kabul eylesin.

Elimizdekiler için hamd, beklediklerimiz için dua. Her ikisi için de sabrediyoruz…Hayırlı kandiller, tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Berat Kandili Mesajları

Rabbim her zorunuzu kolaya , her Derdinizi Şifaya çevirsin İnşallah Kavuşturulmuş ellerAvuç açma. Sağlıklı ve Sevgi dolu günler olsun.

Yarabbi bu güzel günün yüzü hürmetine. Her iki cihanda da beraatini alan kullarından eyle bizleri. Masum ,mazlum ve Yusuflarımızın Yaptığı ve yapacağı bütün dualarını Kabeyi muazzamada yapılan dualar zümresinden eyle.

Af ve mağfiretin müjdeleyicisi #BeratKandili’nin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslâm alemine hayırlar getirmesini dileriz.

Ümit ederim ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Berat kandiliniz mübarek olsun.#BeratKandili’nizi tebrik eder; bu kutlu gecenin ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa şifa, iyilik ve güzellik getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.

Mübarek Berat Gecesi’nin tüm Müslümanlara ve insanlığa sağlık ve esenlik getirmesini temenni ediyor, dünyamızda yaşanan sıkıntılardan kurtuluşa vesile olmasını diliyorum. Kandil gecemiz gariplere, sahipsizlere uzatılan ellerle dolsun.

‘Berat’; temize çıkmak, ferahlayıp kurtulmaktır.Allah’ım ruhumuzu feraha çıkar, karanlık perdelerimizi ‘Berat’ ile kaldır. #BeratKandili

“Muhakkak her zorlukla beraber bir kolaylık da vardır “İnşirah Sûresi 5.Ayet

Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ve makbul eylesin.Berat kandiliniz mübarek olsun.

Harabat ehlinin Berat Kandili, dönüş zamanı olsun..Bu mubarek gece de, af ile bütün günahlarımızı sevaba çevirecek nasuh tevbesi’nin tam zamanı..! Gecemiz mubarek olsun.

” Gözlerini kapatta öyle bak !” BeratKandili hayırlara vesile olsun . Rabbim cumlemizin berat’ını nasip etsin Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=t7pKAQDAjSE

https://www.youtube.com/watch?v=rg1FV8_fy4A

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu