hosting

Ben Affleck

”Forex”

 Ben Affleck

Tam adı: Ben Affleck
Doğum tarihi: 15.08.1972
Doğum yeri: Berkeley / California
Boyu: 1,92 cm
Ailesi:
Casey Affleck
Eşi: Jennifer Garner (2015-2018)
Çocukları: Seraphina, Violet
Mesleği: Oyuncu, Yönetmen
Aktif Yılları: 1980 yılından bu yana.

imdb-logo Ben Affleck

Sosyal Medyada

instagram-hesabi Ben Affleck facebook-sayfasi Ben Affleck twitter-hesabi Ben Affleck

Başlıklar

Hakkında

1972 yılında Berkeley California‘da dünyaya gözlerini açan Ben Affleck, rehabilitasyon merkezi görevlisi bir baba ve öğretmen bir annenin ilk çocuğudur. Kardeşi Casey Affleck ile beraber henüz küçük yaşta oyunculuğu hedefleyen Affleck, bu fırsata ailesi ile beraber taşınacağı Boston‘da erişecekti.

Henüz sekiz yaşındayken PBS’nin “The Voyage of the Mimi” adındaki biyoloji belgeselinde boy gösteren genç oyuncu, aynı yıl içinde Matt Damon ile tanışma fırsatı yakaladı. Kendisinden iki sınıf üstte olan Damon ile yakın dostluk kuran Affleck, günün büyük bir bölümünü sokaklarda gezerek geçirirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Kobe Bryant

Vermont Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Hollywood’a doğru hızla ilerleyen oyuncu, sektöre ilk adımlarını televizyon filmleriyle attı. “School Ties” adındaki filmde Damon ile beraber küçük bir role sahip olan Affleck, sonrasında Richard Linklater’ın “Dazed and Confused” adındaki filminde boy gösterdi. 1995 yılında yönetmenliğini Kevin Smith’in yaptığı “Mallrats” adındaki filmde rol almıştır.

Bu dönemlerde kendilerini gösterecekleri kaliteli bir projenin eksikliğini dile getiren Affleck-Damon ikilisi, kendilerine Hollywood’un kapılarını açacak olan filmin senaryosunu yazmaya başladıklarından habersizdiler. Affleck’in kardeşi olan Casey’ın aracılığı sayesinde yönetmen Gus Van Sant ile tanışma fırsatına erişen bu iki genç, Sant’ın senaryolarına ilgi duyması ile birlikte bambaşka bir rüyaya gözlerini açtılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Charlie Hunnam

Tüm bunlar olurken Affleck “Chasing Amy” adındaki filmde Kevin Smith ile bir kez daha kamera karşısına geçerek lezbiyene aşık olan bir karikatür sanatçısını oynamıştır.

Önceden Casey’nın de oynamış olduğu “To Die For” filminden tanımış oldukları Sant ile iyi iletişim kuran ikili, yönetmenle beraber 1997 yılında “Good Will Hunting” filmine imza attılar. Matematik dehası bir gencin sorunlarını ele alan film, dehanın (Matt Damon) arkadaşı rolünü canlandıran Affleck oldukça beğenildi. Bu film ile En İyi Senaryo dalında Oscar kazanan Damon – Affleck ikilisi Hollywood’un ses getiren aktörleri arasına adlarını yazdırmayı başardılar.

Hollywood’a hızlı bir giriş yapan Ben Affleck, Gwyneth Paltrow ile ilişkisi ile basında sıkça yer aldı. Sonraki yıllarda oynamış olduğu üç film Affleck için oldukça önemli bir yere sahipti. Paltrow ile beraber rol aldığı “Shakeaspeare in Love”, “Phantoms” ve Bruce Willis’in de kadrosunda yer aldığı “Amageddon” Affleck’ın bilinirliliğini artıran filmler oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
David Copperfield

Oyunculuğunun yanı sıra yönetmenliğe de merak duyan Ben Affleck “Now I Have a Three Picture Deal at Disney”, “Hung Her on a Meathook” ve “I Killed My Lesbian Wife” adında kısa metrajlı filmler çekmiştir. Yönetmenlik kariyerindeki ilk uzun metrajlı filmi ise başrolünde kardeşi Casey’in boy gösterdiği “Gone Baby Gone” olmuştur.

Jennifer Garner ile eli olan Ben Aflleck, Seraphina ve Violet adında iki kız çocuğu vardır.

Ödülleri:

2013 – 70. Altın Küre Ödülleri – En İyi Film
2013 – 70. Altın Küre Ödülleri – En İyi Yönetmen
2013 – 85. Oscar Ödülleri – En İyi Film
2013 – 38. Cesar Ödülleri – En İyi Yabancı Film

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Chris Evans

Videoları

Ben Affleck’s Top 5 Films

Argo Official Trailer #1 (2012) Ben Affleck Thriller Movie HD

Paycheck – Trailer

BEN AFFLECK THE BATMAN TRIBUTE | Behind The Scenes

Fotoğrafları

 

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu