Yerli Erkek Ünlüler

Bedo

Bedo Kimdir?

instagram takipçi hilesi

bedo 7
Tam adı: Bedo olarak biliniyor.
Doğum tarihi: 1998
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sanatçı
Aktif Yılları: 2019- Günümüz
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Bedo kimdir? Bedo ismiyle tanınan arabesk rapçinin maalesef gerçek adı bilinmemektedir. Bu konuda gizemini koruyan şarkıcı, bu yaz içerisinde oldukça hit şarkılarda yer almıştır.

1998 yılında Ankara’da doğduğu ve büyüdüğü bilinmektedir. Kısa süre içerisinde İstanbul’a taşınarak kariyerinin peşinden gitmiştir.

Patron ile yaptığı düet öncesinde ‘’Gerek Mi Var’’ ve ‘’Sana Ne’’ şarkılarını çıkarmıştır. ‘’Gerek mi var’’ şarkısı youtube platformunda 10 M görüntüleme alırken, ‘’Sana ne’’ şarkısı 46 milyon görüntüleme almıştır. Bedo’nun bu şarkısını tiktokta Okan Volkan cover yaparak paylaşmıştır. Tiktokta ki paylaşımı yaklaşık olarak 16 M izlenmiştir. İzlenmelerden sonra videonun, aynısını çekmeye çalışanlar olmuştur. Aynı zamanda şarkının uzun halini isteyenlerde vardır. Şarkı 20 Haziran 2020 tarihinde yayımlanıp, o günden bugüne 46 M dinlenme almıştır.

Sonrasında ‘’Kural’’ ve ‘’Yorgun’’ şarkılarını çıkaran Bedo, bu şarkılar için 1,3 M ve 11 M görüntüleme almıştır. 8 ay önce yayımladığı ‘’Kolay’’ şarkısıyla 1,1 M görüntüleme almıştır. 5 ay önce paylaştığı ‘’Kendimi Affedemem’’ şarkısıyla ise 979 B görüntüleme alan Bedo, 2 ay önce ise Sıla Savaş ile ‘’Dönüyorum Eve’’ düetini paylaşmıştır.

Sıla Savaş, 10 yaşındayken Yeteneksizsiniz Türkiye yarışmasına çıkan, Tiktok platformunda Sefo’nun şarkısının ‘’Yaramadı bak beni bitiren, şeyin adı aşk yola getiren. Bize niye yön veriyor şüpheler, soruyorum hep bunu sence neden? Deli diyorlar hani reçetem?’’ kısmıyla milyon izlenmeler almış şarkıcıdır. Sıla Savaş ve Bedo’nun ‘’Dönüyorum Eve’’ düeti youtube platformunda 10 M görüntüleme almıştır.

11 ay önce ‘’Patron’’ lakaplı rapçi  Ege Erkurt ile yaptığı ‘’Ölebilirim’’ düetiyle hit şarkılar listesine girmiştir. Şarkının youtube platformu üzerinde 65 M izlenmesi olması, Bedo’nun tanınmasına yardımcı olmuştur. Sözlerinin Bedo’ya ait olması da aynı zamanda ilgi çekmiştir. Müzik ve düzenlemeler; Efe Can, şarkı mix ve mastering; Kupa A, Elektro gitar; Kaan Uğur, Director; Utku Kundakçı, Director of Photographt; Yusuf Can Güneş, Colorist; Oğuz Birgölge, Gaffer; Uğur Karaca, Make Up; Dilek Zeliha Özyazgan, Stüdyo; Sometimes Co, Production Head; Utku Altay ve Starring; Pırıl Atasev’e ait olması şarkının başarılı sonuçlar elde etmesini sağlamıştır.

Aynı zamanda tiktok platformu üzerinde şarkının ‘’Sensiz bir önemi yok gel ki, bir hayatım olsun. Öldürme beni nolur. Sen benim için doğdun, hemen mi benden soğudun? Güldürme beni ne olursun’’ kısmı ile milyonlarca video çekilmiştir.

İnstagram hesabında 28,6 takipçisi bulunurken, twitter hesabında 2090 takipçisi bulunuyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu