Alışveriş RehberiKişisel BakımYaşam

Bebek Cilt Bakımı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Bebek cilt bakımı, bebeğinizin hassas ve narin cildi için çok önemli bir adımdır. Bebeklerin yenidoğan döneminden itibaren cilt bakımına ihtiyaçları vardır. Bebeğinizin cildini bakım yağı ile nemlendirmek, yumuşatmak ve masaj yapmak bebeğinizi rahatlatabilir ve daha rahat uyumasına yardımcı olabilir.

Bebek Cilt Bakımı

Bebeğin cildi yumuşak olsa da her zaman pürüzsüz olmayabilir. Bebeğin cildinde pürüz, kızarıklık, kaşıntı veya kızarıklık gibi sorunlar yeni anneler için endişe vericidir.

Bebek Cilt Bakımı Nedir?

Bebekler için cilt bakımı çok önemli bir ihtiyaçtır. Bebek cildi için yağlar, nemlendiriciler ve bakım kremleri bebeğin cildini rahatlatmak ve yatıştırmak için tasarlanmıştır. Bebek cildini düşündüğümüzde, her zaman pürüzsüz ve ipeksi bir cildi düşünürüz, ancak gerçekte, yeni doğan bebeğinizin vücudunda küçük kabarcıklar veya pürüzler görme ihtimaliniz yüksektir. Bunun yanı sıra bebeklerde pişik sorunu cilt bakımı gerektiren durumlardan biridir.

bebek cilt bakimi nedir4

Bebek cilt bakımında en önemli şey doğal ve temiz içeriklere yer vermektir. Kullandığınız tüm ürünler bebeğin hassas cildine uygun olmalıdır. Bebeğinize yetişkin kremleri kullanmamalısınız. Bebeği için doğal bir krem ​​arayanlar, doğal zeytin ya da şifalı bitki yağları kullanmamalıdır.

Bu ürünler dermatolojik olarak test edilmediğinden bebek cildine uygun olmayabilir. Bunun yerine bebeğinizin cildinin daha fazla tepki vermesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğin Cildine Nasıl Bakılır?

Bebek cilt bakımı, yetişkinlerle aynı temizleme ve nemlendirme adımlarını izlemelidir. Temizlik adımı için gün içerisinde bebek için ılık su ve pamuk kullanabilirsiniz.

Gün içinde temizlik gerektiren bebek bakım rutinleri için ıslak mendil kullanmak yerine temiz bir pamuğu ıslatın ve bebeğinizi temizleyin. Bebeğinizin ellerini de bu şekilde temizleyebilirsiniz. Her bebeğin gece yatmadan önce banyo yapması önerilir.

bebek cilt bakimi nedir2

Bebekler anne karnında 9 aydan sonra su içmeye alışırlar. Suda olmak, bebeklerin yatmadan önce rahatlamasını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Banyodan sonra bebek cilt bakımı için nemlendirici krem ​​ve bebek bakım yağı uygulayabilirsiniz.

Tüm vücuda uygulanan krem, bebeğin rahatlamasına ve cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Bebeğinizin karnına, sırtına ve kollarına krem ​​sürerken mutlaka masaj yapmalı ve bebeğinizle küçük oyunlar oynamalısınız.

Bebeğin Cildini Güneş Işığından Koruyun

Siz dışarıdayken bebeğinizin hassas ve narin cildini daima güneşten koruyun. Bebeğinizin açık tenini güneşten korumak için çocuklara ve bebeklere uygun güneş kremleri seçmelisiniz.

bebek cilt bakimi nedir1

UVB ve UVA ışınlarına karşı koruyan ve cildinizi nemlendiren bu kremi yaz veya kış her dışarı çıktığınızda uygulayabilirsiniz. Eve geldiğinizde bebeğinizi yıkamalı ve cildindeki güneş kremini çıkarmalısınız. Sonrasında  tekrar nemlendirici krem ​​uygulayarak bebek cilt bakımını bitirebilirsiniz.

Bebek Cilt Bakımı İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu