Bebeğinizin Altını Değiştirirken Size Yardımcı Olacak 7 Etmen Nedir?

instagram takipçi hilesi

bebek 9

Bebeğinizin altını değiştirmek, gündelik yaşamda defalarca tekrarladığınız bir durumdur. Hem sizin rahat etmeniz hem de bebeğinizin konforu ve sağlığı açısından olabildiğince kolay çözümler üretmeniz oldukça önemlidir. Yazımızda bebeğinizin altını değiştirirken ihtiyacınız olan kolay ve pratik çözümleri sizler için derledik.

1-) İdeal Köşeyi Yaratmak

bebek 6

Bebeğinizin altını değiştirirken kullanacağınız alanın geniş ve rahat olması oldukça önemlidir. Bez değişimi esnasında bebeğiniz hareketli olacağından onun bir yere çarpmaması ve sizin ihtiyacınız olan malzemelere rahat erişebilmeniz için alanın rahat olması gerekmektedir. Bebeğiniz ve kendinizin en rahat şekilde işlemi gerçekleştirebileceğiniz ideal köşeyi yaratmak sizin elinizde.

2-) Bez Değiştirme Masaları

bebek 5

Gün içinde bez değiştirme işlemi birçok kez tekrarlandığından ötürü bebeğinizin üzerine aşırı şekilde eğildiğinizde sırtınız ve beliniz bir süre sonra ağrıyabilir. Sıkışık ve dar biçimde gerçekleştirmeniz de bebeğinizi etkileyebilir ve bu durum bitmeyen bir soruna dönüşebilir. Bu nedenle de boyunuza uygun yükseklikteki bir bez değiştirme masası işinizi kolaylaştıracaktır.

3-) Her Şey Elinizin Altında

bebek 4

Bebeğinizin altını değiştirirken oldukça seri olmanız gerekmektedir. Bebeğiniz yerinde duramayacağı için sizin de on ayak uydurup bezini açmanız, temizlemeniz ve yeni bezi takmanız gerekecektir. Bu kargaşa sırasında ihtiyacınız olabilecek bütün malzemelerin yanınızda olması işlemi daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz açısından önemlidir.

4-) Bez Değiştirme Minderi

bebek 3 1

Bebeğinin konforu için her şeyi düşünenler için bir başka yararlı ürün ise bez değiştirme minderidir. Bu minder ile bebeğiniz minderin ortasındaki çukur bölümde rahat bir şekilde yatarken, siz de işleminizi rahat bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

5-) Alt Açma Bezi

bebek 7

Bebeğinizin bezini değiştirirken temizleme ürünleri içerisinde ihtiyacınız olacak yegane ürün alt açma bezleridir. Evde daha hijyenik malzemeler kullanabilirken dışarıda bu pek de mümkün olamaz bu nedenle dışarıdayken bebekler için üretilen ıslak bezler kurtarıcı olacaktır.

6-) Oyalama Oyuncakları

bebek 1 1

Yaşı biraz daha büyük olan bebekler için bez değişimi esnasında ilgisini dağıtacak ve oynayacağı oyuncaklar oldukça önemlidir. Bebeğiniz renkli ve sesli oyuncağı ile oynarken siz rahat bir şekilde altını değiştirebilirsiniz. Söz konusu oyuncakların kolay temizlenebilir ve yaşına uygun olarak seçilmesi de önemlidir.

7-) Bez Değiştirme Matı

bebek 8

Bebeğiniz için alt değiştirme matı veya alt değiştirme örtüsü olarak satışı gerçekleşen ürünler de kurtarıcı nihayetindedir. Evin içinde ya da dışarıda bebeğinizin bezini değiştirirken altına serebileceğiniz, müslin kumaştan tasarlanan ve kolay bir şekilde katlanıp taşınabilme özelliğini bünyesinde barındıran  bu alt değiştirme örtüleri listenizde olursa zarar etmezsiniz.

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu