Başarısız İlişki Deneyiminden Sonra Özgüveni Yeniden İnşa Etmenin Yolları

instagram takipçi hilesi

Yolunda gitmeyen bir ilişkiyi birçok farklı fedakarlıkla ayakta tutmaya çalışan insanlar çevrenizde vardır. Karşılıklı ilişkide yaşanan bütün sorunları bir tarafın üstlenerek çözmeye çalışanlar, bu çabaları sonuçsuz kaldığında özgüvenlerini yitirerek kendilerini değersiz ve bitkin hissedebilirler. Ancak ilişkinin ardından kaybedilmiş özgüven elbette geri kazanılabilir.

iliski 5

İyi niyetli her türlü adıma ve uğraşa rağmen biten ilişki, ardından birçok duygusal tramva bırakıyor. Bitmiş bir ilişkinin ardından yitirdiğiniz kişiyi suçlamak ne öz saygıyı ne de kendinize olan özgüveni geri getiremiyor. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda biten bir ilişki sonrasında izlemeniz gereken 6 kritik adımı sizler için bir araya getirdik…

Cesur Bir Şekilde Geçmiş İlişkinizi Gözden Geçirin Ve Kendi Hatalarınızı Bulun

iliski 7

İlişki sırasında sizden kaynaklanan sorunları göz önüne getirmek, bu süreci es geçmenizdeki ilk neden sayılabilir. Her şeyden önce ilişkide gerçekleştirmiş olduğunuz yanlışları sehpanın üzerine koyun, ardından da bu yanlışlar için kendinizi affedin ve ders çıkarın.

Eğer Ayrılıkta Bir Payınız Olmadığına Karar Verdiyseniz Bu Kararın Arkasında Durun

iliski 8

Gitmeyen, bir yerden sonra tıkanıp çıkmaza giren bir ilişkide her iki tarafın da suçlu olduğu düşünülebilir. Ancak gerçekler acıdır ve de her süre zarfında böyle olmak gibi bir kaidesi yoktur. Bir ihtimal ilişkinin yürümesine neden olan tek ayak siz de olsanız elinizden gelenin fazlasını da yapsanız ilişkiyi sonlandıran karşı taraf olmuş olabilir. Bu gerçeği bilmek, yaşamınıza devam edebilmeniz için oldukça önemlidir.

Partnerinizin De Hata Yapabileceğini Kabul Edin

iliski 1

İlişkiyi devam ettirebilmek adına yolunuzdaki bütün taşların altına elinizi koymuş olsanız da ilişki karşı tarafın hataları ve yanlışları nedeniyle bitmiş olabilir. Herkesin hata yapabileceğini ve bununla birlikte bir şeylerin yanlış şekilde yürüyebileceğini kabul etmeniz önemli. Problem sizde değil ama karşı tarafta, peki bu neyi değiştirir?  Hata her insanın yaşamının her anında karşılaşabileceği bir küçük çukur ve yol boyu çukur var. Sonuçlar her iki tarafı da derinden etkilemiş olsa da durumu kabullenmek de bir erdemdir.

Paha Biçilemeyecek Derecede Değerli Ve Eşsiz Olduğunuzu Unutmayın

iliski 2

Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Hiç kimse sizinle benzeşen DNA kodlarına sahip değildirler. Sizi anlatan, tanıtan düşünceleriniz ve duygularınızdır. Siz kendinizi değerli bir varlık gibi hissederseniz bunu kimse yıkamaz. Özgüven sahibi olursanız tüm durum ve anlarda her şey sizin elinizde olur.

Pratik Yapın, Tekrarlayın, Kendinizi İnandırın

iliski 3

Her şey düşüncede başlar ve düşüncede biter. Ne kadar önemli olduğunuzu kendinize sürekli anımsatın. Pratik yapmaya da gündelik yaşamınızda size en yakın insanlardan başlayabilirsiniz. Sizin, annenizin, babanızın, eşinizin, sokakta gezen herhangi birinin güçsüz yanları elbette vardır ancak bu durum hiç kimseyi güvensiz kılmaz.

Geçmiş İlişkileriniz, Kim Olduğunuzu Ve Gelecekte Yapacaklarınızı Etkilemez

iliski 4

Geçmişinizde başarısız ilişkileriniz var olmuş ise gelecekte de böyle ilişkileriniz olacağı anlamına gelmez. Tecrübe sahibi olduğunuzu ve bundan sonraki yaşamınızda ne istediğinizi bilen biri olarak devam edeceğinizi öğrenmiş oldunuz. Özgüven, bundan sonraki ilişkilerinizde sizin en özel anahtarınız olacaktır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu