İş & Finans

Başarılı Bir YouTuber Olmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

instagram takipçi hilesi

Günümüzün hem kazanç hem de popülerlik açısından en önemli kaynaklarından bir tanesi de YouTube’tur. YouTube, birçok insana ciddi gelir kaynağı olmuştur. Bu nedenle YouTuber olmak isteyen her yaştan kişiler vardır. Bu yazımızda başarılı bir YouTuber olmak isteyenler için tavsiyeler anlatacağız:

Başarılı bir YouTuber olmak isteyenler için tavsiyeler

1. YouTuber Olmak İsteyenler İçin Tavsiyeler: Kanalınız İçin Bir Tema Belirleyin

youtuber olmak isteyenler için tavsiyeler

Her kanalın belirli teknikleri vardır. Bu teknikler konu ve anlatış şekline göre kategorilere ayrılmalıdır. Siz de kendinize bir tema belirleyin. Bu tema uzman olduğunuz bir konu çerçevesinde şekillensin. Konunuz magazin ise sadece magazin konusunda videolar çekin. Aşırı resmi ya da aşırı samimi dilden uzak durun. Ne kadar gerçekçi olursanız o kadar beğenilirsiniz.

2. İstikrarla Videolar Yükleyin

youtuber olmak isteyenler için tavsiyeler

YouTube dünyasında istikrar son derece önemlidir. Kendinize belirli günler belirleyin. Bu günlerde mutlaka aksatmadan video ekleyin. Eğer videolarınız tutmadıysa pes etmeyin. İstikrarı koruyun.

3. Başarana Kadar Asla Vazgeçmeyin

youtuber olmak isteyenler için tavsiyeler

YouTube’a video yükleyen herkes bir an önce başarılı olmak ister. Ancak, böyle bir şey söz konusu değildir. Hem internet dünyasının hem de başlı başına YouTube kanalının sizi tanıması için biraz vakit geçmesini bekleyin. Zamanla ilerlediğinizi, abonelerinizin arttığını göreceksiniz. Sırf ünlü olmak için kalitenizden asla ödün vermeyin.

4. Gerekli Ekipmanları Edinin

youtuber olmak için tavsiyeler

YouTuber olmak için gerekli ekipmanları kullanmanız şart. Ancak, ekipman yok diye video çekmekten asla vazgeçmeyin. Cep telefonu ile video çekip tutan birçok insan var. Siz de başarınızın önüne bahaneleri dizmeyin. Önce elinizdeki ile yetinin, ardından yola devam edersiniz.

5. YouTuber Olmak İsteyenler İçin Tavsiyeler: Kendinizi Geliştirin

youtuber olmak isteyenler için tavsiyeler

Kendinizi her anlamda geliştirin. YouTube dünyasında ilerlemek için gündemi takip edin. Ne gibi çalışmalar yaparsanız daha iyi yerlere gelirsiniz bunu mutlaka öğrenin. Ayıca, videoları düzenlemeyi, photoshop yapmayı ve YouTube SEO optimize etmeyi çok iyi şekilde bilin. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız mutlaka eğitim alın. Bu konuda birebir ya da online eğitimlere katılabilirsiniz.

6. Diğer Kanalları İnceleyin

youtuber olmak için tavsiyeler

YouTube kanallarını izleyin. Size benzeyen rakiplerinizi mutlaka takip edin. Onlara eleştirel bir gözle değil de, öğrenmek amaçlı bakın. Kanallarda kullanılan etiketleri, video geçişlerini, kullanılan sesleri ve en önemlisi yorumları dikkate alın. “Bir başka kanala yapılan yorumlar ne işime yarayacak ki?” demeyin. Kendinize bir yol belirleyebilmeniz için insanların yorumlarına göz atmanız gerekir.

7. Farklı Olun

youtuber olmak isteyenler için tavsiyeler

YouTube’da artık yüzlerce video var. Her konuda birileri video çekmiş. Siz de bu camiaya girmek istediğinizde neredeyse her konunun anlatıldığını göreceksiniz. Ancak bu durum sizi korkutmasın. Siz farklı olun. Danla Bilic’in sevilen özelliği farklı olması değil miydi? Normal şartlar altında Danla Bilic’den daha profesyonel ya da bilgili birçok kadın vardı. Fakat, Danla farklı olması sayesinde YouTube camiasında bir yerlere gelmeyi başardı.

Siz de farklı olun. Farklı olun. Vazgeçmeyin. Emin olun başaracaksınız!

İlgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu