Başak Çalık

instagram takipçi hilesi

başak çalık 1

Tam adı: Başak Çalık
Doğum tarihi: 27 Ağustos 2003
Doğum yeri: Adana, Türkiye
Boyu: 1.65 m
Burcu: Başak
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Başak Çalık Kimdir? Başak Çalık, 27 Ağustos 2003 tarihinde Adana’da dünyaya gözlerini açmıştır. İlk ve ortaöğretimini Adana Çukurova Bilfen Okulları‘nda almıştır. Şu anda halen lise öğrencisidir ve Final VIP Okulları Fen Lisesi‘nde 3. sınıfta okumaktadır. Müzik hayatına 2012 senesinde konservatuarın açmış olduğu yetenek bazlı sınavlara girerek başlamıştır.

Konsevatuarın açmış olduğu sınavlarda başarılı olduktan sonra Adana Çukurova Üniversitesi Declet Konservatuarı Keman Bölümü‘nde 2 yıl boyunca yarı zamanlı olarak eğitim görmüştür. Müzik ile ilgilienmeye ilk olarak ilkokul dönemlerinde başlamıştır. 4. sınıf okuduğu zamanlarda müzik derslerinde sınıfta şarkı söylemiş ve öğretmeni tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra okulun düzenlemiş olduğu etkinliklerde solist olarak yer almış ve okulun solisti olmuştur.

Başak Çalık, 2014 senesinde Acun Ilıcalı‘nın sunduğu O Ses Çocuklar müzik yarışması’nın 2. sezonunda başvurmuştur. Ön elemeleri de başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Seyirci karşısında da iyi bir performans ortaya koyan Çalık, 4 jüriyi de etkileyerek döndürmeye başarmıştır. Yarışmada yoluna ise Hadise ile devam etmiştir. Daha sonra 2018 senesinde İtalya‘da organize edilen Don Matteo Colicci uluslar arası şarkı yarışmasında pop müzik ve şan kategorilerinde birinci olmayı başarmıştır.

Henüz 13 yaşında iken müzik hayatına adım atan Çalık, 15 yaşına ayak bastığında ailesinin verdiği destek ile, kendi yaptığı araştırmalar sonucunda İskender Paydaş ve Alişan Göksu ile tanışma ve onlardan profesyonel destek alma fırsatı yakalamıştır. Daha sonra ise çalışmalarına hız vererek ilk single’ına imza atmıştır.

Başak Çalık, söz ve müziğini kendisinin yazdığı ve düzenleme ve aranjörlüğünü Alişan Göksu‘nun yaptığı single çalışmasının yönetmen koltuğunda Murat Joker oturmuştur. Menejeri olan İlhan Balamur‘un verdiği destekler ile ünlü müzik şirketi Sony Music Türkiye yetkilileri ile tanışmıştır. Tanışmalarının ardından profesyonel bir sözleşme imzalanmıştır. İlk single’ı olan “Bay Bay” (Bye Bye)‘ı henüz 15 yaşında iken 16 Ağustos 2019 tarihinde Sony Music Türkiye etiketi ile müzik severler ile buluşturmuştur. 10 Ocak 2020 tarihinde ise “No No No” isimli parça ile tekrardan gündeme gelmiştir.

Aleyna Tilki’den de küçük olan Çalık, şimdiden adından sıkça söz ettirmeye başardı. Yaptığı şarkılar ile genç neslin beğenisini kazanan genç şarkıcının sevenleri yeni şarkılarını merakla bekliyor.

Başak Çalık Şarkıları

  1. 2020 – No No No
  2. 2019 – Bye Bye (Bay Bay)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=raQHN6MjN9o

Fotoğrafları

Kaynak
Google

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu