Kişisel Bakım

Bakımlı Eller Hayal Değil!

9 Adımda Bakımlı Ellere Kavuşma Yöntemi

instagram takipçi hilesi

Bir kadının bakımlı görünmesindeki en önemli noktalar arasında eller ve tırnaklar yer alır. Günlük olarak uygulanması gereken bakımların yanı sıra aylık ya da haftalık olarak da kendinize bir rutin oluşturarak manikürlü ellere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Fakat ilk olarak bazı ürünlere ihtiyacınız vardır. Bunlar:

  • Nemlendirici el kremi
  • Tırnak törpüsü
  • Tırnak eti itici
  • Tırnak makası
  • İsteğe göre oje

Gereken malzemeleri temin ettikten sonra kendi manikürünüzü yapmaya başlayabilirsiniz.

1- Tırnaklarınızda Herhangi bir Oje Varsa Temizleyin

pembe taşlı tırnaklartirnak 800x480

Evde manikür işlemine tırnaklarınızı tamamen silerek başlayın. Fakat aseton seçerken herhangi bir kırılma sorununun oluşmaması için ürünün içeriğine dikkat edin. Ayrıca nemlendiricili asetondan satın alarak tırnaklarınızı koruyabilirsiniz.

2- Ellerinizi Limonlu Ilık Suda Bekletin

oje sürdükten sonra tırnakları soğuk suda bekletmek yanlıştır

Limonlu su, hem hijyeni sağlamada hem de tırnakların yumuşamasında çok faydalıdır. Ayrıca nemlendici etkisi de bulunan limonlu suya ellerinizi 15 dakika koyarak bekletin. İyice yumuşadığından emin olduktan sonra sıradaki adıma geçebilirsiniz.

3- Tırnaklarınızı Kesin

bakımlı tırnaklar

Tırnaklarınızı beğenilerinize göre küt ya da oval biçimde dikkatle kesin. Ayrıca tırnak boylarınızın eşit olmasına dikkat edin.

4- Törpüleyin

tırnakları tek bir yöne törpülemelisiniz

Tırnak kesme işleminden sonra tüm tırnaklarınızın aynı şekilde olması için törpüleyebilirsiniz. Özellikle tırnaklarınıza şekil vermek için törpüleme işleminden faydalanabilirsiniz. Fakat tırnaklarınızı iki yönlü değil de tek taraflı olarak törpülemeniz gerekir. Aksi takdirde tırnaklarınız incelerek kısa sürede kırılabilir.

5- Tırnak Etlerinizi Geriye Doğru İteleyin

manikür yaparken yapılan hatalar

Tırnak etlerinizi geriye doğru itelerken törpüden yardım alabilirsiniz Fakat nazik hareketler ile itelemeye dikkat edin. Herhangi bir kanama problemi ile karşılaşırsanız ellerinizi hemen yıkayın ve kanın durmasını bekleyin.

6- Tırnak Etlerinizi Kesin

tırnak etlerini kesmek yerine itmelisiniztırnak etlerini kesmek yerine itmelisiniz

Tırnakların kenarından zamanlı zamansız çıkan tırnak etleri hem acı verici hem de görsel anlamda rahatsız edicidir. Eğer böyle bir durum oluşursa o etleri koparmak yerine tırnak makası ile dikkatlice kesin. Eğer kesmek istemiyorsanız el kreminizden tırnak etlerinize sürerek sorunu engelleyebilirsiniz.

7- Oje Sürün

daha kalıcı olması için simli ojeler tercih edebilirsiniz 2

Tüm aşamalar bittikten sonra isteğe bağlı olarak oje sürebilirsiniz. Özellikle rakı beyazı ya da krem gibi renkler ellerinizi manikürlü gösteren detaylar arasındadır. Oje sürerken tırnak kenarlarında kalan kalıntıları kulak pamuğu ve aseton yardımı ile dikkatlice temizleyin.

8- Ellerinizi Yıkayın

tirnak 2 800x533

Oje sürme işlemi bittikten sonra ellerinize peeling yapabilir, antibakteriyel bir sabunla yıkayabilirsiniz. Hijyen konusunda oldukça önemli olan bu adımı kesinlikle ihmal etmemeniz gerekir. Ayrıca manikür işlemi esnasında kullandığınız tüm ürünleri kolonyalı mendillerle temizlemeniz sağlık açısından gereklidir.

9- Krem Sürün

kremnemlendirici kremler nasıl saklanmalı

Ellerinizi uygun bir krem ile nemlendirebilirsiniz. Bu sayede hem bakımlı hem de yumuşacık ellere kavuşabilirsiniz.

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu