Alışveriş Rehberi

Baby Shower Nedir, Baby Shower Ürünleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Baby shower hayatımıza son zamanlarda giren ve çığ gibi büyüyen yeni adetimiz. Peki ne demek bu baby shower? Baby shower; doğuma kısa bir süre kala yapılan, amacı da anne adayına manevi ve maddi açıdan destek olmak olan bir organizasyondur.

Peki neden bizim adetlerimiz varken yurtdışındaki bir uygulamayı kendimize adet edindik? Çünkü zamanla, alışkanlıklarımız, yaşam koşullarımız ve ihtiyaçlarımız değişiyor ve ülkemizde yeni bebek sahibi olmak isteyen çiftler eskiye göre çok daha farklı ve yenilikçi bir yaşam tarzı sürdürüyorlar.

Yeni bir bebek, yeni bir hayat ve yeni ihtiyaçlar demektir. Eskiden bebek sahibi olmak isteyen evli çiftler aileleri ile aynı evde, apartmanda ya da mahallede oturuyor, akrabaları ile yakında yaşıyorlardı. Gün geçtikçe apartman kültürünün hayatımıza kattığı uzaklık kavramı biraz daha derinleşti. Bu da kuşkusuz mahalle ve paylaşım kültürüne büyük ket vurdu. İnsanlar birbirlerinin ihtiyaçlarından önce kendi lükslerine önem verir oldular. Bireyselcilik ön plana çıktı. Dertler unutuldu.

Baby shower ne zaman yapılır?

Baby Shower, genellikle doğumdan birkaç hafta önce, aileyi maddi ve manevi kimi sıkıntılardan korumak, anne adayının doğuma daha moralli geçişi için önerilen bir uygulamadır.

Geleneksel bebek gezmelerinin aksine, bebek doğmadan yapılan bu etkinlik birçok çevre tarafından bebek doğumundan sonraki ritüellere göre daha mantıklı görülmektedir.

Baby shower partisi yapmak için iki ana neden vardır. Birincisi doğuma haftalar kala anne adayının stresi ve heyecanı oldukça artmış durumdadır. Bu sebeple, doğuma sayılı günler kala bütün sevdiklerinin bir araya gelip manevi ve maddi bütün desteklerini anne adayına vermeleri herkesin tahmin ettiği gibi muhteşem bir moral ve destek olur.

Baby Shower 2

İkincisi ise doğum döneminde yapılacak olan harcamalar. Ciddi bir şekilde artan, anne ve baba üzerine yük bindiren ihtiyaçların bir kısmını alarak onlara maddi destek olmak tam da bu nedenle oldukça önemlidir ve inanılmaz bir destek görmektedir. ‘aman sen de bunlar hep batılıların özentisi’ diyenlere hiç kulak asmadan iyi niyetle bu partiyi düzenlemek anne adayına verilebilecek en güzel hediyedir aslında.

Yine bu sebeptendir ki bilinen adetlerin aksine doğumdan önce yapılan bu etkinlik manevi açıdan çok büyük bir sorunun aşılması olarak da görülebilir. Zaten geleneklerimizde olan yardımlaşma, tam da bu etkinlikle yerinde ve zamanında yapılarak güzel bir harman elde edilmiş olur.

Baby Shower 3

Siz de değer verdiğiniz bir anne adayına baby shower partisi düzenlemek istiyorsanız, baby shower fikirleri üretmek için basit ve kolay bir araştırma yaparak unutulmaz bir sürprize imza atabilirsiniz. Bunun için ilk iş olarak baby shower malzeme listesi yapılabilir. Yol haritası hazırlamak, kusursuz bir baby shower düşüncesinin ilk adımıdır. Maddi gücünüze göre alabileceğiniz en güzel hediyeyi alarak anne adayına destek sunabilirsiniz. Özellikle daha önceden çocuk sahibi olan insanların bu konudaki öngörüleri anne adayı için çok daha önemlidir. Hiç tahmin edilmeyen ihtiyaçlar, tecrübeli bireyler tarafından rahatlıkla öngörülebilir.

Baby Shower partisi, tecrübe ile birleştiğinde anne adayı için hayatı boyunca unutamayacağı müthiş bir tecrübe olacaktır. Bu tecrübeyle gelecek nesillere büyük bir miras bırakılmış olacaktır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu