Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Ay Yapım imzalı Babil dizisi, 17 Ocak 2020, Cuma günü yayın hayatına başlıyor! Star Tv’de yayınlanacak yeni dizi, Babil, güçlü oyuncu kadrosu ve konusuyla iddialı bir şekilde izleyici karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Yapım aşamasının sonlarına doğru dizinin yayınlanacağı platformlarla ilgili yaşanan tartışmalar sonucunda bir hayli karar değişikliği yapılmıştı. İlk olarak dijitalde yayınlanması planlanan dizi daha sonradan ulusal kanallara geçeceğini duyurarak Star Tv ile anlaşmıştı.

Babil dizisinin rejisinde yönetmen koltuğu Uluç Bayraktar’a emanet edilmiştir. Senaryoyu ise  Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel birlikte kaleme almaktadır. Psikolojik gerilim türünde karşımıza gelecek olan Babil dizisiyle ilgili biraz daha detaya inelim…

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Babil Dizisi Konusu

Büyük bir üniversitede Ekonomi profesörü olan İrfan’ın, haksız yere işten atılması ve oğlunun hastalığıyla mücadele etme çabalarıyla başlayan bir hikayeyi konu alır. ‘Para için neler yapabilirsin?‘ sorusuyla ilk bölümün mesajını bizlere veren Babil’de, çocuklarının sağlığı için her şeyi göze alan bir anne baba, yardım için birlik oldukları yakın arkadaşları, eski bir sevgili ve onun belalı yeni sevgilisi gibi birçok macera dolu olaya hazır olun.

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Babil Oyuncu Kadrosu

Uzun zamandır merak edilen, tanıtımlarını gördüğümüz anda dev kadrosuyla tam bir oyunculuk şöleni yaşatacağını gösteren dizinin başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven ve daha pek çok isim bulunmaktadır.

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Başrolde Ekonomi profesörü rolüyle İrfan karakterini canlandıran Halit Ergenç yer almaktadır. İdealist bir profesör olan İrfan’ın hayatı çok kısa bir sürede alt üst olacaktır. Oğlunun hastalığının yanında haksızlıklara uğramasıyla karanlık işlere karışmasıyla İrfan’ı zor günler beklemektedir.

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

İrfan’ın eşi rolünde olan Eda karakterini canlandıran isim Nur Fettahoğlu’dur. Hırsları ve korkularıyla savaşan, oğlu için her şeyi yapabilecek olan Eda, yardım için çocukluk arkadaşına koşar. Egemen rolüyle çocukluk arkadaşını canlandıracak olan isim Ozan Güven’dir. Egemen, İrfan’ı karanlık bir maceranın içerisine sürükleyecektir.

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

İşin karanlık olan diğer tarafında ise İrfan’ın karşısına eski sevgilisi olarak İdil (Birce Akalay) çıkmaktadır. İdil artık o karanlığın başı olan Süleyman’ın sevgilisidir. Süleyman karakterinin hakkını verecek isim ise Mesut Akusta’dır. Bu karanlık karmaşanın içerisinde Süleyman’ın asistanı olan Aslı Enver’in canlandıracağı dürüst, merhametli ve idealist Ayşe karakteri İrfan’ın kurtarıcı meleği olabilecek midir göreceğiz…

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Uzun zaman sonra yeniden birlikte oynayacak olan ve karşılıklı oynamaları hayranları tarafından uzun zamandır beklenen başarılı birçok oyuncuyu barındıran dizi, Cuma günleri yayınlanacak.

Bu dev kadroyu ve sürükleyici hikayeyi kaçırmak istemiyorsanız 17 Ocak’ta Star Tv’de izleyebilirsiniz. Biz de Babil’e uzun soluklu bir yayın hayatı diliyoruz!

Babil Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Dizinin Fragmanları

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu