İnternet ve Web

Ayyıldız Tim Nedir? Ayyıldız Tim’in Ses Getiren Saldırıları

instagram takipçi hilesi

Ayyıldız Tim, Türkiye’ye yönelik internet üzerinden gerçekleştirilen ve gelecekte gerçekleştirilebilecek siber saldırılara karşı aktif olarak mücadele eden bir vatansever olduklarını belirten bir hacker grubudur. Bu faaliyetlerde, özellikle ülkemize karşı düşmanca tutum sergileyen ülkeleri ve yapıları tespit ederek planlanan veya gerçekleştirilebilecek herhangi bir saldırıya karşı önlem almayı ilke edinmiştir.

Devletçilik, Ayyıldız Tim’in kuruluş amacının en önemli unsuru olarak kabul edilir. Ülkemizin kurumlarına, devlet temsilcilerine ve manevi değerlerimize yönelik saygısızlıkların, ülkemizin bütünlüğüne yapılmış bir saldırı olduğuna inanırlar ve buna göre adımlar atarlar. Bu doğrultuda, lobi çalışmalarına ülkemizi korumak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerinin sürekli olarak altını çizerler.

İstihbarat birimlerinin yanı sıra, emniyet teşkilatına ve askeri orduya yapılan herhangi bir saldırıyı kabul etmek mümkün değildir. Ayyıldız Tim de, internet sitelerin de ya da Facebook sayfalarında kesinlikle siyasi konulara yer verilmeyeceklerini söylemektir. Kendileri için kişilerin değil devletin arkasında olduklarının belirtmektedirler. Aksi takdirde, derhal gerekli önlemler alınacak ve olaylara karışan kişiler sayfamızdan uzaklaştırılacaklarının da defaatle altını çizmektedirler.

Ayyıldız Tim, birlik ve beraberlik ilkesini benimseyen, ırkçılıktan uzak bir örgüt olarak varlığını sürdürmektedir. Amaçları, Edirne’den Kars’a kadar ülkemizi seven herkesi tek bir çatı altında toplamaktır.

2002 yılında kurulan Ayyıldız Tim, Türk Hacker grubu olarak ülkemizin siber saldırılara karşı mücadele etmek amacıyla faaliyetlerine başlamıştır. Grup aslında Yeni Zelanda’da kurulmuş olsa da, özellikle Türkiye’ye yönelik yapılan saldırılara karşı mücadele vermektedir.

Ayyıldız Tim

Ayyıldız Tim’in Kuruluş Amacı Nedir?

Ayyıldız Tim, kendilerini devletin savunucusu olarak tanımlayan bir grup olarak faaliyet gösterir. Grup, ülkemiz devlet adamlarına veya manevi değerlerimize yapılan saldırılara karşı kendi usulleriyle yanıt vererek Türkiye’yi siber saldırılardan korumaya çalışır.

Peki Ayyıldız Tim, bunu nasıl başarıyor? Öncelikle internet üzerinden yapılan saldırıları tespit ederek, kim tarafından yapıldığını ve nereden kaynaklandığını özel yöntemleriyle belirliyorlar. Daha sonra kendi yöntemleri ile bilgilere ulaştıktan sonra gerekli mercilere bilgileri ileterek o kişilerin yakalanmasına yardımcı oluyorlar.

Ayyıldız Tim’in Ses Getiren Saldırıları

Ayyıldız Tim, soğuk savaş döneminde kullanılan psikolojik teknikleri uygulayan bir hacker grubudur. Özellikle dünyaca ünlü hacker grupları olan Anonymous ve Redhack gibi gruplara karşı yürüttükleri mücadelelerle adları sık sık duyulmaktadır. Hackledikleri siteye kendi banner ve resimleri ile birlikte Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini yerleştirirler. Yaptıkları ve ses getiren siber saldırıları şunlardır;

 • ABD Savunma Bakanlığı’nın sitesini hackleyerek 8 saat boyunca erişime kapattılar.
 • Avustralya’da yer alan üniversitelerin internet siteleri toplu şekilde hacklediler.
 • İsrail, Danimarka, Bulgaristan ve Suriye devlet sitelerini hacklediler.
 • Çin’in sivil ve devlet sitelerini hacklediler.
 • Hollanda’da faaliyer gösteren iktidar partisi olan Partij van de Vrijheid (Özgürlük Partisi)’ nin resmi internet sitesini hacklediler.
 • Dünyanın ünlü hacker grupları olan Anonymous ve Redhack gruplarının siteleri hacklediler.
 • Ukrayna liginde yer alan Spartak Moskova takımının sitesini hacklediler.
 • Halk TV ve Ulusal Kanal gibi kanalların sitelerini hacklediler.
 • Associated Press haber şirketinin Twitter sayfasının hackleyerek ele geçirdiler.
 • Sırbistan’ın devlet ve sivil sitelerini ele geçirerek Srebrenitsa Katliamı ile ilgili anma mesajları yayınladılar.
 • Mısır’da darbecilere direnen Mursi’ye destek vermke için devlet ve bazı basın sitelerini hacklediler.
 • İsrail televizyonunda yayın yapan bir programda ezan dinlettiler.
 • İsrail’in hava savunma sistemi olan Demir Kubbe’yi hackleyerek İsrail hava sahasını saldırıya açık hale getirdiler.

Ayyıldız Tim

Ayyıldız Tim İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=mBizsrDwl0Y&pp=ygUOYXl5xLFsZMSxeiB0aW0%3D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu