Yerli Kadın Ünlüler

Ayşecan Tatari Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ayşecan Tatari
Tam adı: Ayşecan Tatari
Doğum tarihi: 14 Mart 1989
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: …
Burcu: Balık
Ailesi: Aliye Uzunatağan
Eşi: Edip Tepeli
Çocuk (ları): 1
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 1992’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ayşecan Tatari Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. Bir dönemlerin ünlü dizisi Çocuklar Duymasın’la adını duyurmuştur.

Ayşecan Tatari Hayatı

Ayşecan Tatari 14 Mart 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu olan yetenekli oyuncu hayatının uzun bir dönemini İstanbul’da geçirmiştir. Annesinin Yeşilçam’ın ünlü isimleri arasında yer alan Aliye Uzunağatan olduğu bilinmektedir.

İlköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini hangi okullarda tamamladığı bilinmemekte. Ancak lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde almıştır. Çocukluk dönemlerinden itibaren oyunculuğa ilgili olan ünlü isim ilk oyunculuk deneyimini de bu dönemlerde gerçekleştirmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini Kadir İnanır gibi Yeşilçam’ın önemli isimlerinin yer aldığı Tatar Ramazan Sürgün’de isimli yapımda gerçekleştirmiştir. 1992 yılında vizyona giren yapımda çocuk oyuncu olarak küçük bir rol almıştır.

Daha sonrasında 2000 yılında yayınlanan Evdeki Yabancı isimli yapımda Nazlı karakterini canlandırmıştır. Daha sonrasında 2002 yılında ekranlarda yayınlanan ve Türkiye’nin en popüler dizileri arasında yer almayı başaran Çocuklar Duymasın dizisinde yer almıştır.

Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ ve Furkan Kızılay gibi ünlü isimlerin yer aldığı dizide Duygu karakterine can vermiştir. Yaklaşık 4 sezon boyunca dizi de yer aldıktan sonra ayrılmıştır. Diziden ayrıldıktan sonra oyunculuk alanında kendini daha fazla geliştirmek için yurtdışına eğitim almaya gitmiştir.

Eğitim için ABD’ye giden ünlü isim burada Stella Adler Studio of Acting okulunda oyunculuk eğitimlerini tamamlamıştır. Ülkeye döndükten sonra tiyatro hayatına atılmıştır. İlk tiyatro deneyimini özel bir tiyatro akademisinde gerçekleştirmiştir. Daha sonrasında İBB Şehir Tiyatrosu kadrosuna katılmış ve bir süre de burada tiyatro oyunculuğu gerçekleştirmiştir.

2015 yılında tekrar ekranlara dönen yetenekli oyuncu Yılanların Öcü isimli dizide yer almıştır. Burada Gülmisal isimli bir karaktere hayat vermiştir. 2015 yılından bu yana ise herhangi bir yapımda yer almamıştır.

Ayşecan Tatari 2017 yılında kendisi gibi oyuncu olan Edip Tepeli ile evlenmiştir. Çiftin evliliklerinden 1 çocukları dünyaya gelmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu