Yerli Kadın Ünlüler

Ayşe Özgün

instagram takipçi hilesi

ayse 1
Tam adı: Ayşe Özgün
Doğum tarihi: 1951
Doğum yeri: Adana/Türkiye
Eşi: Haluk Özgün (1972 – )
Çocukları: Ali Özgün, Ahmet Özgün, Canan Özgün
Mesleği: Televizyon Sunucusu
Aktif Yılları: 1990 yılından bu yana

imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ayşe Özgün kimdir? Ayşe Özgün, geçmiş dönemde televizyonda gündüz kuşağının ilk sabah programlarından birisini hazırlamış ve önemli bir kitleye sahip olmuştur.

Ayşe Özgün, 1951 yılında Adana‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Bir abisi olan Özgün, 4. sınıftan sonra deniz subayı olan babasının ateşe olarak tayin olmasından ötürü Amerika’nın Washington Dc eyaletinde yaşamaya başlamış ve ilkokulu orada bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu‘na devam etmiş ve mezun olmadan üniversite yaşamını yarıda bırakmıştır.

Ayşe Özgün, gazetecilik yaşamına, henüz 18 yaşındayken “Nokta” dergisinde çalışmaya başlamıştır. Sonrasında sırasıyla “Aktüel ve Tempo” dergilerinde görev almıştır. 2015 yılına dek televizyon ekranlarında daha öne işlenmemiş olan farklı konuları ele alan Ayşe Özgün en çok Yaşar Nuri Öztürk ile yapmış olduğu programlarda gerçekleştirdiği sohbetler sayesinde adından sıkça söz ettirmiştir. Televizyon ekranlarında 6500 bölümün üzerinde program sunmuştur.

“Bir kova su ile yıkanılabilir bir su bardağı ile su ile de dişlerinizi fırçalayabilirsiniz” cümlesi ile uzun sürelerce haber kanallarında gündemde kalmış ve birçok kişi Ayşe Özgün’ün taklidini yapmıştır. Taklidini yapanlar içinde en çok güldürü ve taklit ustası Levent Kırca‘nın beğenildiği tiplemesi uzun sürelerce hafızalardan silinmemiştir.

Ayşe Özgün, 1972 yılında Haluk Özgün ile dünya evine girmiştir. 1973 yılında oğlu Ali dünyaya gelmiştir. 1974 yılında ise ikizleri Ahmet ve Canan dünyaya gözlerini açmıştır.

Ayşe Özgün’ün üç çocuğu Ali Özgün, Ahmet Özgün ve Canan Özgün’ün; farklı kanallarda motorsporları ve otomobil programları yapmakta olan ACA adında bir prodüksiyon firmaları vardır.

Star TV’de yayımlanmış olan Ayşe Özgün’ün hazırlayıp sunduğu kadın programına katıldığından ötürü babası tarafından öldürülen kadın olayının ardından Ayşe Özgün’ün programı 11 Kasım 2005 tarihinde yayından kaldırılmıştır.

Gülben Ergen ve Mustafa Erdoğan‘ın evlilikleri sırasında Gülben Ergen’in nikah şahidi olan Ayşe Özgün, bir sohbet sırasında Gülben Ergen’e Özgün ile olan dostluklarına ithafen “Deneyimlerinden mi faydalanıyorsunuz?” sorusuna yanıt olarak verdiği “Bir kere nikah şahidim benim. Gerçi pek bir işe yaramadı…” cümlesine karşılık olarak gülüşmeler eşliğinde Özgün’ün “Ben de şaşırdım, benim şahitliğim ile evlenen bir daha ayrılmaz” yanıtı gülüşmelere neden olmuştur.

2015 yılının ilk aylarında TVEM‘de yayımlanmakta olan “Kim Haklı Kim Haksız” adındaki programın sunuculuğunu şarkıcı Tuğba Ekinci ile birlikte yapmıştır.

Şimdilerde ekranlardan uzak bir yaşam süren Ayşe Özgün, sevenleri ile her karşılaşmasında emekliliğin tadını çıkardığını ifade etmektedir.

Kitapları:

2002 – Annelik Deneyimlerim

Dizi ve Filmleri:

  1. 2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir (Kendisi) (TV Dizisi)
  2. 2003 – Hayat Bilgisi (Kendisi) (TV Dizisi)
  3. 2002 – Reyting Hamdi (Dedektif) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu