İlişki Konuları

Ayrılık Sonrası Ne Yapmalı? Ne Yapmamalı?

instagram takipçi hilesi

Ayrılık süreci hem kadınlar hem de erkekler için çok zordur. Bu sürecin kolay geçmesi için bazı şeyler yapılmamalı, bazıları ise kesinlikle yapılmalıdır. “Ayrılık sonrası ne yapmalı, ne yapmamalı?

İşte ayrılık sonrası ne yapmalı, ne yapmamalı? sorusunun cevapları:

1. Ayrılık Sonrası Ne Yapmalı? Yeni Bir Aşka Başlamamalı

ayrılık sonrası ne yapmalı?

Bazı insanlar ilişki biter bitmez yeni bir ilişkiye başlar. Fakat bu tavır tamamen yanlıştır. Her iki tarafın da ilişkiye saygı duyması gerekir. İlişki bittikten sonra bir süre dinlenmeli, kafa toparlanmalıdır. Biten ilişkinin ardından yeni bir ilişkiye hemen başlanması mutsuzluktan başka hiçbir şey getirmez. Atalarımız ne demiş “gelen gideni aratır”.

2. Sosyal Medyadan Hüzünlü Paylaşımlar Yapılmamalı

ayrılık sonrası ne yapmalı?

Genel olarak terk edilen taraf sosyal medyadan hüzünlü paylaşımlar yapar. Acı çektiğini, özlediğini ve pişman olduğunu ortaya koyar. Fakat bu tutum da yanlıştır. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlar karşı tarafın egosunu şişirmekten başka hiçbir şey ifade etmez.

3. Ayrılık Sonrası Ne Yapmalı? Anılar Saklanmamalı

ayrılık sonrası

Biten ilişkinin ardından alınan hediyeler, mektuplar, çikolatalar, notlar… Hepsi acı çektirir. Anıların saklanması iki tarafa da acıdan başka bir şey vermez. Bu nedenle anıların teker teker çöpe atılması gerekir.

4. Dışarıya Çıkmalı, Kafa Dağıtmalı

ayrılık

Bazı insanlar ayrıldıktan sonra eve kendini kapatır. Fakat evde oturmak, düşünmek, acı çekmek acının süresini daha da uzatır. Bunun yerine dışarıya çıkmalı, kafa dağıtılmalıdır. Arkadaşlarınızla sosyalleşmek bu sürecin daha kolay geçmesini sağlayacaktır.

5. Hayata Kaldığı Yerden Devam Etmeli

aşk

Evet maalesef ayrıldınız. Artık acı çekmek ve bir köşede üzülmek yerine hayata kaldığınız yerden devam etmeniz gerekiyor. Hep istediğiniz ama gidemediğiniz kursa gidin, sınavlarınıza çalışın. Şehir dışında seyahat edin.

6. İçine Atmamalı Zehri Akıtmalı

ayrılık sonrası

Bazı  insanlar ölüm ya da ayrılık söz konusu olduğunda ağlamamayı marifet sanar. Fakat acı çekerken içinize atmanız kesinlikle yanlıştır. Siz içinize attıkça ayrılık acısı zamana yayılır ve uzun süre ilk günkü gibi canınızı yakar. Bence zamana yaymak yerine ilk günler oturun, üzülün, acı çekin, ağlayın. Emin olun kısa sürede ayrılık acısını üzerinizden atacak, hayata yeniden devam edeceksiniz.

7. Ayrılık Sonrası Ne Yapmalı? Aramamalı, Mesaj Atılmamalı

ayrılık acısı

Ayrıldıktan sonra aramanız ve mesaj atmanız hiç doğru değil. Bırakın eski sevgiliniz düşünsün, hatalarını fark etsin. Siz sürekli arayarak ya da mesaj atarak onu rahatsız ediyorsunuz. Ayrıca siz onunla iletişime geçmeye çalıştıkça onun aklından geçen tek şey sizden bir an önce kurtulmak olacaktır. Ona kendisini özgür hissettirmeniz gerekiyor.

8. Küfür Edilmemeli

ayrılık sonrası ne yapmalı?

Özellikle erkekler biten ilişkinin ardından kötü söz söylemeyi, küfür etmeyi tercih eder. Fakat, insanın karakteri ayrılırken belli olur. Son anda bile efendiliğinizi ve kişiliğini bozmayın. Kendinizden asla ödün vermeyin. Kibarca yolları ayırın.

ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu