Yerli Kadın Ünlüler

Aynur Aydın Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Aynur Aydın Biyografisi Kimdir Fotograflari 11

Tam adı: Aynur Aydın
Doğum tarihi: 15 Aralık 1985
Doğum yeri: Münih / Almanya
Boyu: 1,59 m
Ailesi: 
Sevgilisi: Yok
Resmi web sitesi: aynurofficial.com
Mesleği: Şarkıcı , Söz yazarı
Aktif Yılları: 2011’den bu yana

youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Günah Sevap, Bi Dakka, Damla Damla,İşporta  adlı şarkıları söyleyen Aynur Aydın Kimdir? Bu biyografi sayfasında en güncel ve en bol içerikle bu soruya yanıt arayacağız.

Aynur Aydın,15 Aralık 1985 tarihinde Münih , Almanya ‘da dünyaya geldi. Ailesi, dedesinin 1970 yılında Almanya’ya göç etmesiyle üç kuşaktır Münih’te yaşamışlardır.

Aynur Aydın,Müzik kariyerine daha küçük yaşlarda müziği çok severek ve o yaşlarda söylemeye başlayarak ısınmıştır. Isınmıştır dedim çünkü daha o çocukluk yıllarında çocuk ve gençlik tiyatrolarında sahnelere çıkmaya başlamış. Münih’teki Westend Opera Musical School okulunu bitirmiş.

Profesyonel anlamda ise 1999 yılında Sürpriz grubuna dahil olmasıyla adım atmış. Sürpriz müzik grubu olarak ilk albümleri de 2000 yılında İstanbul’da stüdyoda kaydetmişler. Bu nedenle de uluslararası sahnelere çıkmaya başladılar. Aynur Aydın, Sürpriz grubunun dağılmasından sonra Tagtraeumer grubuna dahil olmuş.

Tagtraeumer müzik grubuyla Almanya’nın 2003 Eurovision Şarkı Yarışması ön elemelerinde, Mükemmel Dünya İçin adlı şarkılarıyla yarışmaya katıldılar. Yine bu gruptan ayrılma kararı almış ve artık solo yani kendi başına yoluna devam etmiş.

Aynur Aydın, İsveç’te şarkı yazar olan Tony Nilsson ile tanışmış. Ardından 2009 yılında ise ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Kariyerinin bu ilk albümü için tam iki yıl hazırlık yaptı. Bu albümde 13 İngilizce şarkı besteledi.Bu şarkıları da Stockholm’deki Cosmos Studioda kaydetti. Daha sonrasında ise bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La – 12 Ways to La La albümünde birleştirildi.

Aydın, ilk klibini ise Yenildim Daima adlı şarkısının İngilizce versiyonu DNA‘yı çekti. Daha sonrasında ikinci video klibini de Measure Up yani Yanı Başıma adlı parçasına çekti.

Türkiye’nin en iyi müzik yapımcılarından ve djlerinden biri olan Erdem Kınay ile birlikte İşporta adlı şarkıyı seslendirdi. Bu şarkı Türkiye müzik listelerinde en çok dinlenen parçalar arasına girdi. Erdem Kınay ile birlikte ikinci projelerinde Sınır adlı şarkıyı söyledi.

2015 yılında çıkardığı Günah Sevap single ile listeleri yine alt üst etti ve en çok dinlenen şarkı oldu. 2016 yılının nisan ayında ise Emanet Beden adlı parçasını piyasaya sürdü. 2017 Aralık ayında Turaç Berkay Özer ile Bana Aşk Ver şarkısını yayınladı.

2018 Aralık ayında Salla adlı parçasını yayılandı. 2019 yılında da Düşene Düşene adlı parçasını piyasaya sürdü.

Aynur Aydın verimli çalışmalarıyla müzik piyasasının gelecek yıllarda da konuşulacak isimlerinden biri olacak. Aynı zamanda tabi ki güzelliğiyle de etkileyici isimlerinden biri zaten . Bir de çok dinleniyorsa daha ne olsun! Müzik alt yapısına sahip ve Yurt dışından gelen biri olarak Türkiye’de çok sanatçı başarılarıyla adından hep söz ettirmiştir. Aynur Aydın da onlardan biri olma yolundadır…

Aynur Aydın’ın Albümleri

  1. 2011- 12 Çeşit La La – 12 Ways to La La / Albüm
  2. 2016- Emanet Beden /Albüm
  3. 2013- Life Goes On /Single
  4. 2015- Günah Sevap /Single
  5. 2016- Bi Dakika  /Single
  6. 2017- Bana Aşk Ver  /Single
  7. 2018- Salla  / singe
  8. 2019- Düşene düşene /single

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Youtube aramasıGoogle araması

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu