Yerli Erkek Ünlüler

Aykut Işıklar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

aykut 8

Tam adı: Aykut Işıklar
Doğum tarihi: 8 Ocak 1949
Doğum yeri: İstanbul /Türkiye
Ölüm tarihi:
9 Nisan 2019
Burcu: Oğlak
Ailesi: Fatma Işıklar (Annesi), Mehmet Işıklar (Babası)
Çocukları: Emre Işıklar, Güneş Işıklar
Mesleği: Gazeteci, Radyocu
Aktif Yılları: 1968 yılından bu yana.

imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Türk basınının en deneyimli magazincilerinden birisidir.

Aykut Işıklar, 8 Ocak 1949 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesi Bulgaristan’ın Razgard Pehlivanköy’den 1983 yılında muhacir olarak Türkiye’ye gelmiş ve İstanbul’un Kartal ilçesinin Maltepe semtinde ikamet etmiş üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur. Annesi Fatma Hanım Yeşilyurt’ta Vatan Cephesi’ni Muammer Karaca ile kurmuş babası Mehmet Işıklar ise Türk Hava Yolları’nda çalışmıştır.

Aykut Işıklar’ın çocukluk dönemi Yeşilyurt’ta geçmiştir. Yeşilköy ilkokulu, Kartal Ortaokulu ve bir kez daha Yeşilköy Ortaokulu’nun sonrasında Haydarpaşa Lisesi’nden 1967 yılında başarıyla mezun olmuştur.

Mimar Sinan Üniversitesi, Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda okuduğu sırada 1976 yılında askerlik için okulunu dondurmuş fakat döndüğünde devam edemeden okuldan ayrılmıştır.

1976 yılında Van’da yapmış olduğu askerlik ordunun organizatörü nihayetindeydi. Askerlerin gecelerine Filiz Akın’dan tutun da Bülent Ersoy’a kadar birçok sanatçıyı organize edip getirmiştir.

Müziğe de oldukça meraklı olan Işıklar, üniversiteye başladığı yıl İstanbul Radyosu’nun yapmış olduğu bir yarışmada birinci olmuş ve Yeni Gazete’de müzik sayfası yapması için aldığı davetin ardından harçlığını çıkarabilmek için 1968 yılında gazeteciliğe adım atmıştır. Yeni Gazete kapandıktan sonra Hürriyet, Kelebek ve Hafta Sonu’nda çalışmaya devam etmiştir. Hürriyet’in o dönemlerdeki konserlerinin organizatörlüğünü üstlenmiştir.

Aykut Işıklar, Flash Tv, Star Tv, Atv ve HBB’de programlar hazırlayıp sunmuştur. Bununla beraber İstanbul FM, Alem, Klass ve Best FM’de radyoculuk yapmıştır. İstanbul FM ve M1’de program hazırlamıştır.

17 Mayıs 2000 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag şehrinde oynanan Galatasaray-Arsenal Uefa Kupası final maçından önce Tivoli Meydanı’nda taraftarlar arasında meydana gelen kavgada İngiliz taraftarlar tarafından Aykut Işıklar da ağır bir biçimde yaralanmıştır.

Aykut Işıklar, 1989 yılının Ağustos’unda Ahmet San, Nilüfer ve Kayahan gibi isimler “Sopot Müzik Festivali” için Polonya’nın Poznan şehrine gitmiştir. Burada Türk heyetine rehberlik yapmakta olan ve sonradan eşi olacak Magoşa hanım ile tanışıp 1989 yılında dünya evine girmişlerdir.

Aykut Işıklar, 2 kez evlenmiştir. 1972 yılındaki evliliğinden Emre adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. 1989 yılında  dünya evin girdiği eşi Poznan’lı Magoşa hanımdan adını Sezen Aksu’nun koymuş olduğu Güneş adında bir oğlu vardır.

Aykut Işıklar 9 Nisan 2019 tarihinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonucunda İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde 70 yaşında yaşama gözlerini yummuştur.

Videoları

Her Soruya Bir Cevap 03.12.2015 Aykut Işıklar

2012 YILININ EN İYİ KÖŞE YAZARI, AYKUT IŞIKLAR KAZANDI.

İŞTE CİMRİ ÜNLÜLER!..

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu