Gezi Rehberi

Aydın’da Gezmeniz Gereken 7 Muhteşem Yer

Türkiye’nin turizm konusunda en önemli yeri olan Aydın’da gezmekle bitmeyecek güzellikler var. Aydın’a gidenlerin mutlaka gezmesi gereken yerler bulunmaktadır.

instagram takipçi hilesi

Aydın, Ege’nin en değerli illerinden biridir. Konfor, dinlenme ve doğanın tadını çıkarmak isteyenler için eşsiz bir bölgedir. Aydın’ın dört bir yanı tarih ve tatil kokar. Özellikle yabancı misafirler Türkiye’ye geldiklerinde Aydın’a gitmeden dönmezler. Aydın’ın birçok gezilecek yerleri bulunuyor. İşte Aydın’da Gezmeniz Gereken yerlerin listesi…Bu arada diğer şehir ve dünyadan gezi rehberi listelerimiz için Gezi rehberi kategorimize ziyaret etmekten kendinizi alıkoymayın. 

Aydın’da Gezilecek Yerler

Plajları, müzeleri, simgesel yerleri ve doğa harikası bölgeleri ile göz kamaştıran Aydın, herkesin ilgi odağında olmuştur. Özellikle tatilcilerin ilk sıradaki yeridir. Aydın’da gezip görülmesi gereken muhteşem yerler;

El Heykeli

Aydın’ın en gözde yerinde yer alan el heykeli, barışı ve eşitliği temsil eder. Manzarası ile fotoğraf çekmek isteyenlerin en sevdiği yer olmuştur. El heykelinin avucunun içinde bir siyah bir de beyaz güvercin bulunmaktadır.

el heykeli

Kadınlar Plajı

Belediyenin yaptırmış olduğu bu muhteşem tesiste istenildiği gibi tatilin tadı çıkarılabilir. Özel duş ve banyo yerleri bulunmaktadır. Sadece kadınlar değil isteyen herkes plaja girebilir.

Güvercinada Kalesi

Kuşadası körfezinde yer alan kale, turistlerin göz bebeği olmuştur. Bulunduğu yerdeki manzarası ile büyük ilgi görmüştür. Barbaros Hayrettin Paşa bu kaleyi yaptırdı ve asıl amacı korsanların gelmesini engellemekti. Bu yüzden tarihçiler güvercinada kalesine aynı zamanda korsan adası demektedir. Güvercinada kalesine gidenler seyir alanlarında gözlem yapabilirler ve muhteşem heykelleri görebilirler. 

guvercinada kalesi

Yeşilkent

Su sporları sevenler için son derece uygun bir yerdir. Konaklama yerleri bulunduğu gibi kısa süreli vakit geçirilecek yerler de bulunmaktadır. Deniz, kum ve güneşin bir arada olduğu bir güzelliktir.

Sağtur Plajı

Aydın’da bulunan ve çok sevilen bir diğer yer sağtur plajıdır. Sağtur plajında kampçılar için eşsiz bir güzellik vardır. İsteyen herkes ücretsiz bir şekilde bu alana girebilir ve çadırını kurarak kamp yapabilir. Sahili, konaklama alanları ve yürüyüş yolları ile son derece harika bir tatil geçirebilirsiniz. 

Altınkum Plajı

Aydın Didim bölgesinde yer alan altınkum plajı her yıl binlerce turiste ev sahipliği etmektedir. Ege’nin gözde bölgesinde yer alan altınkum plajı uzun sahiliyle ve koşu alanlarıyla göz kamaştırıyor. Denizi sığ olduğu için ve çok berrak olduğu için tercih edilen bir bölgedir. Türkiye’nin en muhteşem plajları arasında ilk sıralarda yerini almıştır.

altinkum

Alangüllü Kaplıcaları

Kaplıcalar uzun yıllardan beri şifalı olarak bilinir. Alangüllü kaplıcaları da şifalı ve cilt hastalıklarına iyi gelen bir yerdir. Burada konaklama yapabilir ve kaplıcalardan faydalanabilirsiniz. Varis, sedef, romatizma, idrar yolları, cilt döküntüsü, sinir, mide ve karaciğer gibi organlara büyük faydası bulunmaktadır.

Aydın’da Gezilecek Yerler ile İlgili Video

https://www.youtube.com/watch?v=LrCbwdF8qRg

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu