Ayda Mosharraf

instagram takipçi hilesi

ayda 2
Tam adı: Ayda Mosharraf
Doğum tarihi: 8 Ocak 1990
Doğum yeri: Göteborg, İsveç
Boyu: 1.70 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ayda Mosharraf kimdir? Ayda Mosharraf, 8 Ocak 1990 doğumlu şarkıcıdır. İsveç’in Göteborg şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi Türk, babası İranlıdır. 2008 yılında İngiltere’ye taşınan Ayda, 18 yaşından beri orada yaşamaktadır. Tanınmaya başladığından bu yana soyadını genel olarak kullanmayarak sadece Ayda olarak bilinmektedir.

Üniversite eğitimini İngiltere’de almaya başlayan Ayda, Psikoloji bölümünde okumaktadır. Küçüklüğünden beri müziğe, şarkı söylemeye ve söz yazmaya merakı olan Ayda, 10 yaşından beri müzikle iç içe yaşamaktadır.

2011 yılında Ayda Mosharraf, Acun Ilıcalı‘nın Tv8 ekranlarında sunmuş olduğu Yetenek Sizsiniz isimli programa katılmıştır. Buradaki performansıyla akıllara kazınsa da Hülya Avşar tarafından elenerek yarışmaya veda etmiştir.  Ancak bir yıl sonra Ayda, İngiltere’den O Ses Türkiye yarışmasına katıldı. Orda da sesiyle izleyicilerin dikkatini çekerek bir kitle kazanan Ayda, özellikle Halil Sezai’nin İsyan parçasıyla yarışmaya damgasını vurmuştur. Elenmesine rağmen yarışmanın en akıllarda kalan yarışmacılarından birisi olmuştur.

O Ses Türkiye yarışmasından elendikten sonra Ayda, Acun Ilıcalı’nın isteği üzerine ‘‘Yok Böyle Dans” isimli yarışmada çalan orkestrada yer almasını istemiştir. Orada 3 hafta şarkı söyleyen Ayda sonra çalışmalarına Youtube üzerinden devam etme kararı almıştır.

16 yaşındayken şarkı yazmaya başlayan Ayda, her saniyesinde müzikle yaşadığını belirtmektedir. Bunun üzerine açtığı Youtube kanalında milyonlarca izlenme elde etmiştir. 2020 Mart itibarıyla 112 bin abonesi bulunmaktadır. Son olarak 31 Ocak’ta Barış Manço’nun Alla Beni Pulla Beni isimli parçasını cover yaparak bir video klip çekmiş ve müzik platformlarından paylaşmıştır.

Single Çalışmaları

  1. Boğazda Yangın Var – 2015
  2. Dam di Dam – 2016
  3. Gel – 2016
  4. Yalan – 2017
  5. Vazgeçmem – 2018
  6. Ardında Gölge – 2019
  7. Senkron – 2019
  8. Oldu mu – 2019
  9. Alla Beni Pulla Beni – 2020

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=wIW3W8fANf8

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu