Yaşam

Avrupa’nın Yaşaması En “Güvenliksiz” 12 Şehri

instagram takipçi hilesi

Avrupa’da yabancı çalışanlar için en güvenliksiz şehirleri listelendi. Listede,Kiev de var, Roma ve Paris de

Gazeteduvar.com.tr’de yer alan ve Karnaval’ın yayımladığı bu bilgiye göre, Dünyanın en büyük danışmanlık firmalarından biri Mercer, Avrupa’nın en güvenliksiz kentlerini sıraladı. Takip edenlerin bildiği üzere bu liste her yıl yayınlanmaktadır. Her yıl yayınlanan ‘Yaşam Kalitesi Endeksi’, uluslararası şirketlerin yabancı çalışanlarını göndermesi için hangi kentlerin en güvenli ve en güvenliksiz olduğunu tespit etmeyi amaçlıyor.

Listeye göre, yabancılar için Avrupa’da yaşaması en ‘güvenliksiz’ 12 kent şöyle:

1. Kiev

kiev

Ukrayna’nın başkenti, hırsızlık, vandalizm ve yüzlerce insanın yaralandığı Rusya karşıtı gösterilerin ardından listenin bir numarasında.

2. Belgrad

Belgrade

Sırbistan’ın başkenti, hırsızlık, vandalizm, rüşvet ve yolsuzluk sebebiyle güvensiz bulunuyor.

3. Atina

atina

Yunanistan’ın başkenti, tasarruf tedbirlerine karşı sık sık düzenlenen eylemler ve son dönemde yükselen suç oranları nedeniyle listenin üçüncü sırasında.

4. Sofya

Sofya

AB’nin en yoksul üyesi olan Bulgaristan’ın başkenti, yolsuzluk ve tasarruf tedbirlerine karşı protestolar sebebiyle güvensiz görülüyor.

5. Budapeşte

Budapeşte

Macaristan’da Başbakan Viktor Orban’a ve göçmen politikalarına karşı protestolar ve tren istasyonlarında yaşanan kaos nedeniyle, Budapeşte beşinci sırada yer aldı.

6. Madrid

Madrid

İspanya’nın başkenti, tasarruf tedbirlerine karşı geniş çaplı eylemlerin yanı sıra özellikle gençler arasındaki yüksek işsizlik oranları nedeniyle güvensiz bulunuyor.

7. Roma

Roma

Listede, İtalya’nın başkentinin Paris’teki terör saldırıları sonrası yüksek alarma geçirildiği vurgulanıyor.

8. Riga

Riga

Letonya’nın başkenti, sokaklara hâkim olmaya başlayan göçmen karşıtı protesto gösterilerinin yanı sıra organize suç şebekelerinin yaygınlığı nedeniyle güvensiz bulunuyor.

9. Zagreb

Zagreb

Hırvatistan’ın başkenti, yolsuzluk nedeniyle ilk 10’da.

10. Bükreş

Bükreş

Romanya’nın başkentinde organize suç oranları düşük olsa da, Bükreş yaygın yolsuzluk ve adi suçlar nedeniyle listede.

11. Londra

Londra

 

Mercer firmasına göre, Londra yakın zamanda şiddet olaylarına sahne olmasa da, kentteki yabancıların yaşam kalitesi düşmüş durumda.

12. Paris

Paris

Listede, Fransa’nın başkentinin geçen yıldan bu yana sahne olduğu intihar saldırıları ve silahlı saldırılar hatırlatıldı.

2 Yorum

  1. araştırma yazısıdır.Arşatırma şirketi tarafından açıklanan sonuçlardır.Yaşam kalitesi diyor koskoca…uydurmuyoruz yane yav he he

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu