Yerli Erkek Ünlüler

Atilla Taş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Atilla Taş
Tam adı: Atilla Taş
Doğum tarihi: 4 Şubat 1975
Doğum yeri: Adana – Ceyhan, Türkiye
Boyu: 1,75 m
Burcu: Boğa
Ailesi: Halide Yılmaz (annesi), İlkay Sarıköse (babası)
Eşi: Meryem Güler
Çocuk (ları): Sezen Taş
Mesleği: Şarkıcı, oyuncu, köşe yazarı
Aktif Yılları: 1998’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Atilla Taş kimdir? Atilla Taş Türk şarkıcı, oyuncu ve köşe yazarıdır. Sanatçı kariyeriyle ön plana çıkan Taş, 1998 yılında “Ham Çökelek” şarkısıyla ünlendi.

4 Şubat 1975 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. O yıllarda annesi Halide’nin Almanya’ya gitmesi gerekiyordu. Bu nedenle Atilla Taş’ı anneannesi büyüttü.

Eğitimini lise çağına gelene kadar Ceyhan ilçesinde aldı. Ardından İstanbul’da lise eğitimine başladı. Fakat lise üçüncü sınıftayken ailesinin Mersin’e taşınma kararı nedeniyle Mersin’de eğitimine devam etti.

Takvimler 1991 yılını gösterdiğinde İlkay  Sarıköse ile dünya evine girdi. Bir sene sonra ilk çocuğu doğdu ve ismini Sezen koydu.

Askerlik görevini Manisa’da ve Hakkari’de yaptı. Ardından hep içinde kalan şarkıcılık mesleğini icra etmek istedi. Bu amaçla İstanbul’a döndü. Ancak başta ekonomik olmak üzere çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldı. Yaşadığı ekonomik problemler aile ilişkisine de yansıdı ve evliliği bitirmek zorunda kaldı.

İstanbul’a geldiğinde Erol Köse ile tanıştı. 1998 yılında ilk albümünü piyasaya sürdü. Albüme “Kırmızılım” ismini verdi. Albümünün başarısı 5. Kral TV Video Müzik Ödülleri ile kanıtlandı. Ödül töreninde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” seçildi.

1999 yılında Star TV’de yayınlanan Zilyoner isimli dizide Zülküf rolünde oynadı. Oyunculuk konusunda kendini geliştirmek için 2000 yılında ABD’ye gitti. Oyunculuk ve televizyon eğitimi almak için New York Film Akademisi’ne katıldı.

Albüm çalışmaları da hız kesmeden devam etti. 2000 yılında Emmilenyum ve 2001 yılında Pembeli albümlerini çıkardı. 3 sene sonra çıkarttığı Kınalı Kuzum albümü ile birlikte popülerliğini hız kesmeden devam ettirdi. Ancak Atilla Taş’ın çıkardığı diğer albüm çalışmaları eski popülerliğini kazanamadı.

1999 yılında David Copperfield illüzyonları hakkında “Nasıl yaptığını biliyorum” açıklamasını yaptı ve Türkiye’nin gündemine oturdu.

2012 yılında Kanal 7’de “Taş Devri” isimli programda sunuculuk yaptı. Ayrıca Show TV’de “Ben Burdan Atlarım” yarışmasına da bulundu. Eğlenceli ve dinamik tarzıyla tanınan Atilla Taş, 2012 yılında “Gangnam Style” isimli şarkıya “Yamyam Style” isimli bir parodi yaptı.

Twitter’da fenomen haline gelmesinde Gezi Parkı protestoları etkili oldu. O dönemlerde başlayan mizahi paylaşımlar, Twitter dünyasında ilgi gördü. Ancak Ahmet Davutoğlu’na yönelik eleştirilerde bulundu ve kendisine hakaret davası açıldı.

2014 yılında mizahi bir videoda Samsung ile birlikte çalıştı ve 1 milyondan fazla görüntülendi.

2015 yılında Meydan Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. 31 Ağustos tarihinde Gülen Cemaatinin medya yapılanmasında yer aldığı iddia edildi. Bunun üzerine göz altına alındı. Ardından 3 Eylül tarihinde kendisine “örgüt hiyerarşisine dahil olmaksızın örgüte bilerek, isteyerek yardım etmek” suçlamasında bulunuldu.

Tutuklanmasının ardından 2016 yılında yeniden evlendi. Silivri Cezaevi’nde Meltem Güler ile birlikte dünya evine girdi.

2017 yılında tahliye edildi. Ancak 9 Kasım 2018 tarihinde yeniden ceza aldı. 2019 senesinde tahliye edildi. 19 Ocak 2021 tarihinde Atilla Taş için özgürlük ve güvenlik hakkı ile ifade özgürlüğü hakkının ihlal edildiği” sonucu ortaya çıktı.

2021 yılının Ekim ayında Flash TV ile sunuculuk yapmak üzere anlaştı.

Atilla Taş Albümleri

  1. Kırmızılım (1998)
  2. Emmilenyum (2000)
  3. Pembeli (2001)
  4. Kınalı Kuzum’ (2004)
  5. Bir Atilla Taş Albümü (2007)
  6. Çikolata (2009)
  7. Atilla Taş (1999)

Kitapları

  1. Bir Delinin Kapak Defteri (2015)
  2. Sakılcalı Çökelek (2018)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu