Yerli Erkek Ünlüler

Asım Ekren

Asım Ekren Kimdir?

instagram takipçi hilesi

asim ekren 1
Tam adı: Asım Ekren
Doğum tarihi: ??. ??. 1951
Doğum yeri: Adapazarı, Sakarya, Türkiye
Ölüm tarihi: 26 Nisan 2021
Ölüm yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Asuman Başar, Mari Güngörmez, Zeynep Özal (1985 – 1990), Selma Güneri (1990 – 1994), Semra Ekren (1997)
Çocuk (ları): Binnaz, Mert, Yağız, Halil Uğur
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 1960’lı yıllar ve 2021 yılları arası
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Asım Ekren Kimdir? Asım Ekren, müzisyendir.

Asım Ekren, 1951 yılında Adapazarı’nda dünyaya gözlerini açmıştır. Bir tane ablası vardır. Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra 1960’lı yıllarda “Haramiler” isimli grupta baterist olarak yer almıştır.

1970 yılında Uğur Başar, Atilla Özdemiroğlu, Şerif Yüzbaşıoğlu, Garo Mafyan ve Selçuk Başar‘ın birlikte kurduğu Gelişim Orkestrası‘nda baterist olarak yer almıştır. 1994 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu‘nda pek çok önemli isim ile birlikte çalışmıştır.

Kayahan ve Ajda Pekkan gibi isimler ile uzun süre çalışmıştır. Kültür Üniversitesi’nde “Enstrüman Kursları Sertifika Programları” yapmıştır. 2009 yılında kompozitör, piyanist Cengiz Özdemir ve gitarist Eylem Pelit ile beraber “Folkestra” isimli bir grup kurmuştur.

Asım Ekren, ilk evliliğini İstanbul Gelişim Orkestrası şefi Selçuk Başar‘ın kız kardeşi olan Asuman Başar ile yapmıştır. Bu evliliğinden Binnaz ve Mert isimlerinde iki çocuğu olmuştur. İkinci evliliğini Mari Güngörmez ile yapmış bir süre sonra ayrılmıştır. 1985 yılında başında eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal‘ın kız kardeşi Zeynep Özal ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Halil Uğur ve Yağız isimlerinde iki çocuğu dünyaya gelmiştir. 1990 yılında Selma Güneri ile dördüncü evliliğini yapmıştır. 1992 yılından boşanmıştır. Bir daha evlenmişler, bu sefer 1994 yılında boşanmışlardır.

1997 yılında Semra Ekren ile dünya evine girmiştir. 1987 yılında “Bomba” isimli sinema filminde rol almıştır.

Asım Ekren, 2011 yılından bu yana lenf kanseri ile savaşmaktaydı. Kıbrıs’tan İstanbul’a gelerek tedaviye başlamıştır. 26 Nisan 2021 günü lenf kanseri sebebi ile hayatını kaybetmiştir. Ekren’in vefat haberini alan Ajda Pekkan, Şehrazat gibi pek çok ünlü isim taziye mesajları yayınlamıştır.

Asım Ekren’in Rol Aldığı Filmler

  1. 1987 – Bomba

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu