Kişisel Bakım

Aseton Olmadan Oje Çıkarmanın Yolları

Aseton Olmadan Oje Nasıl Çıkartılır?

instagram takipçi hilesi

960x505 oje lekesi nasil cikar 1540972268440 e1584911408994

Oje sürmeyi bayanlar çok seviyor ve sık sık rengini değiştirerek tırnaklarının bakımını yapıyor ancak çoğu zaman evde aseton kalmadığından tırnaklarını temizlemekte güçlü çekebiliyorlar. Soyulan ve boyası çıkan tırnakların temizliği için kullandığınız aseton yerine evde kendinizin de kolaylıkla yapabileceği doğal asetonu sizde yapabilirsiniz. Evde kolaylıkla bulabileceğiniz aseton için sirke ve limon yeterli olabilir. asit tarifle evde nasıl aseton yapabilirsiniz malzemeleri vererek sizde lazım olduğunda kolaylıkla yapabilirsiniz.

Doğal Aseton İçin Malzemeler

  • Bir kap
  • pamuk
  • yarım limon
  • yarım limona göre eşit miktarda olacak kadar sirke

Doğal Aseton Uygulanışı

Ojenin yumuşaması için önce ellerinizi sıcak suyun içinde yaklaşık 15 dakika bekletmeniz gerekir. Limon suyu ve eşit miktarda sirke sıcak suyun içine ekleyerek karışımın içinde ellerinizi 5 dakika bekletip pamuk yardımı ile bu karışıma batırıp tırnaklarınızda ki ojeyi temizleyebilirsiniz.

asetonsuz oje çıkartma e1584911505854

Doğal Aseton Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aseton gibi güçlü kimyasallar bulunmayan sirke ve limon karışımı olan doğal aseton hemen tırnakları çıkarmaz ve biraz daha çıkarırken güç sarf edersiniz. Koyu renkli tırnaklar biraz daha zor çıkabilir. Ojeler sıcak suyun etkisi ile kalkıp kolaylıkla tırnak yardımı ile çıkarılabilir. Sirkenin kokusu hoş olmasa da aşka alternatif malzemeler kullanarak başka çıkarma tekniklerini kullanabilirsiniz.

Asetonsuz oje çıkarmanın diğer yolları Nelerdir?

Aseton olmadan evde yapacağınız aşka doğal aseton için başka yöntemlerden biride tırnakları kapayacak şekilde kolonya içerisinde bekletmektir. İsterseniz pamuğa kolonyaya bandırarak tırnaklarınızı silebilirsiniz.Kolonya olmasa da azı parfümler ojenin çıkarılmasında yardımcı olabilir.

İçeriğindeki alkol sayesinde ojeler temizlenip başka oje ile tırnaklarınızı boyayabilirsiniz. Kolonya ya da parfüm kullanarak çıkarttığınız tırnaklar kuruyabilir bu nedenle tırnaklarınızın yumuşaması için vazelin ve krem kullanarak ellerinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Sıvı sabun kullanarak tırnaklarınızı ojeden temizlemeniz mümkün. Bir kap içine ılık su koyarak içerisine sıvı sabunu ekleyip tırnaklarınızı bu suda 5 dakika kadar bekletip yumuşadıktan sonra limon ile tırnaklarınızı ovalayıp çıkartabilirsiniz.

dis macunuyla oje cikarma e1584911559303

Diş Macunu Aseton Olur mu?

Olamaz demeyin esi yöntemlerden biri olarak kullanılan oje çıkartma yöntemlerinden biride diş macunu ile oje çıkartmaktır.  Diş fırçasına bir miktar macun sürerek ovalayıp tırnaklarınızı ojeden temizleyebilirsiniz. Daha sonra kurulamak için kağıt havluyla kurulayabilirsiniz.

Son kullanacağınız yöntem ise oje ile oje çıkartma yöntemi olacaktır. Yeni oje sürerek kurumadan pamuk yardımı ile ojeyi silerek altta kalan ojenin kolaylıkla çıkmasını sağlayabilirsiniz. Tırnakların bakımını yapmada doğal yollara başvurarak tırnaklarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu