Yaşam

Araba Ve Trafiğin Olmadığı 13 Şehir Nerededir?

instagram takipçi hilesi

1-) Manarola, İtalya

ada 14

İtalya’nın Manarolası’na olur da bir yaz günü yolunuz düşerse araba yerine sandallar ile karşılaşmanız daha muhtemel. Romanlarda ve filmlerde bahsi geçen sahil kasabası tanımlamasını tam olarak karşılayan bu küçük ada, küçük sahili ile ömrünüze ömür katacaktır.

2-) Sark, İngiltere

ada 15

Ulaşım ağını bisikletlerin ve atların sağlamış olduğu bu şirin adada yürüyüş yapmak oldukça keyifli. İngiltere’nin Sark şehri, bisiklet binmeyi sevenlerin bulunmaktan keyif alacağı bir yer. Adada bisiklet turu yapmak müthiş bir dinginlik yaratmaktadır.

3-) Fes el-Bali, Fas

ada 10

Caddelerinde gezerken kendinizi adeta bir labirentte gibi hissedeceğiniz bu farklı mimari yapılı şehirde gezilecek pek çok yer mevcut. Bu gizemli yerleri keşfetmenin en önemli yolu bol yürüyüş yapmaktan geçiyor çünkü Fas şehri tamamı ile trafiğe kapalı.

4-) Mackinac Adası, ABD

ada 13

Mackinac Adası, adeta korunan, saklı, gizli bir parka sahip. Adanın %80’i söz konusu parktan meydana gelmektedir. Tarihi yapısı ile bilinen ada görülmesi gereken güzellikte.

5-) Giethoorn, Hollanda

ada 1

Hollanda’nın Giethoorn şehrini botlarla ya da yürüyerek gezebilirsiniz. Ada adeta Van Gogh’un tablolarından fırlamışçasına rengarenk ve gerçek bir güzellikte.

6-) Tangier Adası, ABD

ada 9

Yengeçlerin yuvası olarak bilinen ABD’nin Tangier adası, dünya genelindeki bütün yengeçlerin geldiği bir bölge olarak bilinmekte. Yengeçlerin evlerini görmek, doğa severlerin görmek isteyecekleri önemli bir seçenek olacaktır.

7-) Fire Adası, ABD

ada 5

New York’un bir adası olan Fire adası, kısmet sahili ile bilinmektedir. Ayrıca ada restoranları ve retro mağazaları ile meşhurdur.

😎 Herm Adası, Manş Denizi

ada 2

Kalabalıktan, gürültüden ve teknolojiden tamamen uzakta sakin bir şekilde kafanızı dinleyebileceğiniz bir otele, bölgenin de tek otele sahip adasıdır.

9-) Hydra Adası, Yunanistan

ada 3

Çılgın geceler denilince akla gelen ilk adalardan birisi olan Hydra Adası, gece kulüpleri ve restoranları ile oldukça meşhurdur. Buna ek olarak da tarihi yapısı oldukça varsıldır.

10-) Lamu Adası, Kenya

ada 12

UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alan harika bir tarihi bünyesinde barındırmaktadır.

11-) Paqueta, Brezilya

ada 17

Amerika’nın yerlilerinin bir dönemler yaşamış oldukları bu eski şehirde, araba yer almamaktadır. Turistler gittikleri andan itibaren içlerine dolan temiz havanın ayrımına varırlar.

12-) Venedik, İtalya

ada 7

Arabaların yer almadığı en bilinen efsane şehir olan Venedik’te ulaşım kanallardaki küçük tekneler ile sağlanmaktadır. Sandal ile bir yere giderken tarihi İtalyan mimarisi de gözlerinize bayram ettirecek türden.

13-) Vauban, Almanya

ada 8

Vauban kentinde yetişen her şey ama her şey organiktir. Şehirde ulaşım arabalar yerine tamamen bisiklet ile gerçekleşmektedir.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu