Otomobil

Araba Sürme Korkusu Nasıl Geçer?

instagram takipçi hilesi

Araba Sürme Korkusu: nasıl geçer? Ehliyetinizi aldınız. Hatta belki de arabanız bile var. Ama bir türlü sürücü koltuğuna oturmaya cesaretiniz yok. Diğer sürücülere bakıp bakıp üzülüyorsunuz. “Onların benden ne fazlası var acaba?” diye düşünerek kendinizi daha da huzursuz ediyorsunuz. Ama üzülmeyin. Çünkü yalnız değilsiniz. Birçok kişinin ehliyeti cüzdanda süs gibi duruyor. Biz de araba sürme korkusu nasıl geçer konusu hakkında araştırma yapan kişilere bilgi vereceğiz.

Yazıyı okuduktan ve tüm aşamaları uygulamaya başladıktan sonra siz de araba sürebileceksiniz.

Araba Sürme Korkusu Nasıl Geçer?

araba sürme korkusu nasıl geçer?

Araba sürme korkusu birçok insanın yaşadığı bir durumdur. Ehliyet aldıktan sonra hemen sürmeye başlamayan ya da çeşitli nedenlerle içinde korku oluşan kişiler bir türlü arabaya cesaret edemez. Bu korkunun ardı arkası bir türlü kesilmez. Yapmanız gereken en önemli şey: Cesaret ederek harekete geçmektir. Sizi bu korkunun esiri altına almasına kesinlikle izin vermeyin.

1. Korkunun Kaynağını Düşünün

araba sürme korkusu nasıl geçer?

Eğer içinizde bir korku varsa bu kesinlikle nedensiz değildir. İçinizdeki korkunun nedenini bulmanız gerekir. Sizi, sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Neden korktuğunuzu düşünün. Eğer tek başınıza korkunun nedenini bulamıyorsanız hatta korkmanız için hiçbir neden yoksa bir başkasıyla görüşmeniz gerekir. Arkadaşınız, aileden birisi, gerekirse uzman bir doktor ile görüşün.

Artık araba sürmek lüks değil, ihtiyaçtır. Korkunun sizden bu ihtiyacı eksilmesine izin vermeyin. Korkuya direnin ve başarana kadar çabalayın.

2. Araba Sürme Korkusu Nasıl Geçer? Güvendiğiniz Biriyle Birlikte Sürün

araba

Eğer ehliyeti yeni aldıysanız tek başınıza sürmek korkutucu gelebilir. O halde yanınıza güvendiğiniz birini alabilirsiniz. Onunla en korktuğunuz yerlere giderek bir başlangıç yapmış olursunuz. Maksimum 2 defa birlikte çıkmanız, 3. seferde tek başınıza sürmeye cesaret etmenizi sağlar. Bu nedenle faydası olacağını düşündüğünüz bir kişiyle araba sürebilirsiniz.

3. Sürücü Hocasından Yardım Alın

Araba Sürme Korkusu

Ehliyeti olan ve sürmeye cesaret edemeyen kişiler için eğitim veren birçok hoca bulunur. Bu hocalar sizinle birlikte park ve sürüş gibi sürece katılım sağlar. Hocanız ile ilave eğitim almanız oldukça faydalıdır. Ancak sizden çok para talep eden kişilere kesinlikle fırsat vermeyin. Sonuçta siz ehliyeti almaya hak kazandınız. Eğer hiç bilmeseydiniz size kimse ehliyet vermezdi. Yine aynı şeyi söyleyeceğiz: İhtiyacınız olan tek şey cesaret.

4. Gözünüzü Karartın

Araba Sürme Korkusu

Belki de bir anlık cesarete ihtiyacınız vardır. Şimdi gözünüzü karartmanın ve yola çıkmanın tam zamanı. Size tavsiyemiz trafiğin sakin olduğu bir saatte arabayı alın ve sürmeye başlayın. Sürüş tadını bir kere alsanız emin olun kalkmak istemeyeceksiniz.

5. EFT Tekniğini Deneyin

EFT tekniği

EFT tekniğini hiç duydunuz mu bilmiyoruz. Daha önce de EFT hakkında bilgi vermiştik. EFT tekniği ile araba sürmek konusunda korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Hatta korkunun kaynağını bile bulabilirsiniz. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Araba Sürme Korkusu Nasıl Geçer? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu