Akıllı Telefonlar ve TabletlerYeni Teknolojiler

Apple Watch Series 8 Özellikleri ve Fiyatı

instagram takipçi hilesi

Apple Watch Series 8 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı! Apple Watch Series 8, geçtiğimiz günlerde Apple Park’ta yapılan lansman ile birlikte tanıtıldı. Lansmanda sadece Apple Watch modelleri değil, aynı zamanda merakla beklenen iPhone 14 serisi ve yeni Airpods da görücüye çıktı.

Apple Watch Series 8 Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch Series 8, bir önceki versiyonu olan Series 7 ile büyük benzerlikler taşıyarak hayal kırıklığı yaratsa da, bazı yenilikleri ile ön plana çıkmayı başarıyor. Gelin bu özelliklere daha da yakında bakalım.

Apple Watch Series 8 Öne Çıkan Özellikleri

Daha Uzun Pil Ömrü

Series 8, tüm gün boyunca kullanıcılarına 18 saat kullanım ömrü sunuyor. Yeni modelde yer alan güç modu sayesinde ise bu süre 36 saate kadar çıkabiliyor. Aynı güç modu özelliği WatchOS 9 ve Apple Series 4 ve üstü sürüme sahip cihazlarda da kullanılabilecek.

Ekranı Biraz Daha Büyüdü

apple watch series 8 4

Apple Watch serisinin ilk üç ürünü 38 mm ve 42 mm kasa boyutlarına sahipti. Series 6’da boyutlar 40 mm ve 44 mm seviyelerine çıkartıldı. Series 7’de ise kasa biraz daha genişletildi ve boyutlar 41 mm ve 45 mm oldu. Kasa Series 7 modeline göre aynı kalsa da diğer önceki nesillere göre büyüdü.

Sağlık ve Yazılım Özellikleri

Apple Watch Series 8, EKG ve kan oksijen ölçümlerinin yanı sıra vücut ısısını da ölçme özelliğine sahip. Böylece Apple Watch Series 8, bir kişinin ateşi olduğunda insanları uyarabilir. Üstte ve altta bulunan iki adet sıcaklık sensörü ile daha doğru veriler elde edilebilir. Bir kişinin vücut ısısını sürekli olarak takip ederken, bir kadının adet döngüsünü daha hassas bir şekilde takip etmek artık mümkün.

apple watch series 8 3

Infographics kadranları, tam boyutlu klavye kullanımı, gelişmiş düşme algılama, bisiklete binme verileri ve daha fazlası gibi özellikler, önceki nesilde tek bir ekranda mevcuttu. Aynı özellikler bu seride de mevcut. Ayrıca kaza tespit fonksiyonu eklendi. Bir çarpışmadan kaynaklanan şiddet, iki hareket sensörü kullanılarak algılanır ve ilgili acil arama yapılabilir. Aracın yandan, önden ya da arkadan çarpışmaları da tespit edilebilir. Bunun için GPS, mikrofonlar ve yapay zeka devreye giriyor.

Apple Watch Series 8 teknik özellikler

 • Kasa boyutu: 41 mm ve 45 mm kasa boyutu
 • Ekran: 1,9 inç ekran 368 x 448 piksel çözünürlük (45mm)
 • Her Zaman Açık Retina Ekran
 • İşlemci: S8
 • Dayanıklık: IP6X, WR50 ve çatlamaya dayanıklı ekran
 • Sensörler: Barometrik altimetre, kanda oksijen sensörü, elektriksel kalp sensörü, ivmeölçer, jiroskop, optik kalp sensörü, sıcaklık sensörü
 • İşletim Sistemi: watchOS 9

Apple Watch SE Özellikleri

apple watch series 8 1

Apple Watch Series 8, üç farklı model ile duyuruldu. Diğer modellerden bir tanesi de SE modeli. Özellik olarak Series 8’den bazı özellikleri eksik. Bu özelliklerden bir tanesi de toz dayanıklılık derecesi, EKG uygulaması, kanda oksijen uygulaması, sıcaklık algılama gibi özellikler. Ekran boyuta da biraz ufak. Apple Watch Series 8 SE, 44 mm ve 40 mm kasa boyutlarına sahip.

Apple Watch Ultra Özellikleri

Apple Watch Ultra, 49 mm kasa boyutu ile diğer iki model arasında liderliği elinde bulunduruyor. Adında da anlaşılacağı gibi bazı ek özellikleri mevcut. Series 8’de yer alan özelliklere ek olarak, MIL-STD 810H sertifikası, Eylem Düğmesi ve Yardım çağırmak için 86 desibel siren gibi özellikler de Ultra modelinde yer alıyor.

Ayrıca Series 8 ve SE modellerinde ekran parlaklılığı maksimum 1000 nite iken, Ultra modelinde bu değer 2000 nite.

Apple Watch Series 8 Fiyatı

Apple Watch Series 8

 • Apple Watch Series 8 Başlangıç fiyatı – 9.299 TL

Apple Watch Series 8 SE

 • Apple Watch. SE. Başlangıç fiyatı – 5.999 TL.

Apple Watch Series 8 Ultra

 • Apple Watch Ultra Başlangıç fiyatı – 27.999 TL

Apple Watch Series 8 Vergisi Fiyatı

 • Apple Watch Series 8 41 mm ve GPS Vergisiz fiyatı – 7.412 TL
 • Apple Watch Series 8 41 mm ve GPS + Cellular Vergisiz fiyatı – 9754 TL
 • Apple Watch Series 8 45 mm ve GPS Vergisiz fiyatı – 8.009 TL
 • Apple Watch Series 8 45 mm ve GPS + Cellular Vergisiz fiyatı – 10379 TL

Diğer modellerinde vergi miktarları Apple’ın resmi web sitesinde yazmaktadır. Satın almadan önce ne kadar vergi ödeyeceğiniz merak ediyorsanız kontrol edebilirsiniz. Yukarıdaki fiyatlar Eylül 2022 tarihine aittir. İleri ki dönemlerde fiyatlarda ve vergi miktarlarında azalma ya da artma olabilir. Güncel fiyat bilgilierini kontrol etmek için Apple’ın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Apple Watch Series 8 İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu