Yerli Erkek Ünlüler

Anıl Altan

instagram takipçi hilesi

anil altan 2
Tam adı: Anıl Altan
Doğum tarihi: 20 Mayıs 1990
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.86 m
Ailesi: Berna Altan, Hakan Altan, Minel Altan
Eşi: Pelin Akil (e. 2016)
Çocuk (ları): Alin Altan, Lina Altan
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Anıl Altan kimdir? Anıl Altan, 20 Mayıs 1990 doğumlu Türk oyuncudur. İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Berna Altan, babası Hakan Altan’dır. Minel adında ikiz kardeşi vardır. Kendisi gibi oyuncu olan Pelin Akil ile evlidir. Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi’nde Jeofizik Mühendisliği bölümünde tamamlayarak mezun olmuştur. Ardından oyunculuk hayalini gerçekleştirmek üzere eğitim almaya başlamıştır.

Modellik yapmaya başlayan Anıl Altan, ardından yavaş yavaş oyunculuğa yönelmiştir. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde eğitim almaya başlayan Altan, akademinin yanı sıra Bahar Kerimoğlu’ndan da dersler almıştır. İlk oyunculuk tecrübesini 2009 yılında başlayan Arka Sıradakiler isimli diziye 2012 yılında dahil olarak yaşamıştır.

2014 yılında ise Boynu Bükükler isimli dizide rol almıştır. 2016 senesinde ise dönemin popüler gençlik dizisi Güneşin Kızları’na Doruk karakteriyle dahil olmuştur. O dizide sima olarak daha çok tanınan Altan, aynı sene uzun süredir sevgilisi olan kendisi gibi oyuncu Pelin Akil’le evlenmiştir. Çift, instagram ve youtube da ürettikleri içerikleri, paylaşımlarıyla sempati toplamış ve büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.

Anıl Altan’ın ilk sinema filmi 2016 yılında yayınlanan Karayel isimli filmdir.

2017 yılında eşi Pelin Akil’in de yer aldığı Çember isimli internet dizisinde yer almıştır. Polisiye türündeki bu dizide aynı zamanda Serhat Kılıç, Barış Bağcı, Olgun Toker gibi başarılı isimlerde yer almaktadır.

Anıl ve Pelin Altan çifti, 2019 yılında hamile olduklarını paylaşarak hayranlarına sevindirici haberi vermişlerdir. Ardından ikizlerinin olacağını duyuran çift, bebekleri doğduktan bir süre sonra sosyal medya hesaplarında onları paylaşmışlardır. Bu eğlenceli paylaşımları çok sevilen çiftin bebeklerininde ayrı bir kitlesi oluşmuştur.

Film ve dizileri

  1. 2018 – Bittin Sen (TV Filmi)
  2. 2017 – Çember (Tv filmi)
  3. 2017 – Yarım Kalan (Sinema Filmi)
  4. 2016 – Karayel (Arda) (Sinema Filmi)
  5. 2015 – Kaderimin Yazıldığı Gün (Selim) (TV Dizisi)
  6. 2014 – Boynu Bükükler (TV Dizisi)
  7. 2011 – Arka Sıradakiler (Tayfun) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu