Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Android Rehberi iPhone Telefona Nasıl Aktarılır?

instagram takipçi hilesi

Android Rehberi iPhone Telefona Nasıl Aktarılır? Yeni bir cihaz satın alır ve tamamen farklı bir platforma geçerseniz. İki farklı işletim sistemine sahip olan cihazlar arasında veri aktarımının normalden daha karmaşık olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Rehberinizi şu anda Android cihazınızdan İOS cihazınızı nasıl aktaracağınızdan bilmiyorsanız tam olarak doğru yere geldiniz.

Sizin için hazırladığımız bu rehberde, rehberi bir Android cihazdan İOS cihaza taşımanın basit bir yöntemini anlatacağız. Başlamadan önce iki cihazınızın önünüzde olduğundan ve her iki cihazın da internete bağlı olduğundan emin olun. Evet hazırsanız başlayalım. Merak etmeyin sanıldığı kadar çok karışık bir işlem değil.

android rehberi iosa tasima 1

Android Rehberi iPhone Telefona Nasıl Aktarılır?

Daha önce bir Android cihaz kullandıysanız, zaten bir Gmail hesabınız olduğunu kabul ediyoruz. Eğer Android kullanıp da Gmail hesabı olmayan biri iseniz sizi ilk olarak alkışlıyor daha sonra da bir Gmail hesabı açmaya yönlendiriyorum. Bu hesapla, kişilerinizi kolay ve rahat bir şekilde yedekleyebilir ve tüm kişilerinizi yeni akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk işlemler Android cihazdan olacak. Android cihazınızı elinize alın ve aşağıdaki adımları takip edin;

 1. Telefonunuzda yer alan Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Hesaplar sekmesine girin.
 3. Google hesabınızın üzerine tıklayın.
 4. Eğer açık değil ise, Kişiler senkronizasyonunu aktif edin.
 5. Eğer daha önce, açmadıysanız bir kaç dakika kadar yüklenmesi sürecektir.

Evet sıradaki işlemlerimiz iPhone cihazınız üzerinden olacak. Şimdi de iPhone cihazınızı elinize alın.

 1. Telefonunuzda yer alan Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Kişiler sekmesine girin.
 3. Hesaplar butonuna tıklayın.
 4. Hesap Ekle butonuna basın.
 5. Android cihazınızda kullandığınız Gmail hesabı ile giriş yapın.
 6. Oturum açma esnasında Rehber seçeneğinin aktif ettiğinizi kontrol edin.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak, genellikle rehberinizde hiçbir şey kaybetmeden aktarım işlemini tamamlayabilirsiniz. Elbette kullanabileceğiniz başka yöntemlerden biri de SIM karttır. Ancak bu çağa geldiğimizi düşünürsek SIM kart yerine rehberinizi bulut depolamaya yedeklenip bulutta saklanması en iyi çözüm olacaktır.

SIM kartınız arızalanırsa, değiştirilmesi gerekir. Kişileriniz de kaybolabilir. Bu pek çoğumuzun istemediği bir durum olduğu için bulut depolama teknolojisine güvenmek çok faydalı olacaktır.

Bu yazımızda size en kolay yönetimi anlattık. Kullanabileceğiniz başka yöntemlerde vardı. Bilgisayarınıza “Syncios Mobile Data Transfer” isimli programı indirerek de telefon rehberinizi iPhone cihazınıza aktarabilirsiniz.

android rehberi iosa tasima 2

Android Rehberi iPhone Telefona Aktarma ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu