Yerli Erkek Ünlüler

Ali Tezel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ali 1

Tam adı: Ali Tezel
Doğum tarihi: 10 Ocak 1966
Doğum yeri: İzmir/Türkiye
Burcu: Kova
Mesleği: SGK Müfettişi
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada

instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Ali Tezel kimdir? Ali Tezel, televizyonlarda ve gazetelerde ortaya koymuş olduğu sigorta çözümleri ile birçok vatandaşın merak ettiği soruları aydınlatması ile bilinmektedir.

Ali Tezel, 10 Eylül 1966 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokulu Ödemiş’te okumasının ardından ortaokulu İzmir Buca Lisesi Ortaokulu’nda ve liseyi de devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde okumuş ve 1985 yılında başarıyla mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Nevşehir’de sağlık memuru olarak görev almıştır.

1987 yılında Ankara Numune Hastanesine tayin olan Tezel, 1987-1989 yılları arasında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışarak gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümünü okumuştur.

İlginizi çekebilir: Ali Özgentürk

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesine tayin oldu ve hastanenin acil servisinde geceleri görev alırken gündüzleri ise Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde okumuştur. Bu bölümden ise 1993 yılında mezun olmuştur.

ÖSYM’nin 1995 yılında yaptığı sınavın ardından SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavını kazanarak SSK’da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak görev almaya başlamıştır. 1998 yılında SSK’da Sigorta Müfettişi olmuştur.

İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ve SGK’da Başmüfettiş olarak görev yapmıştır. 2004 yılından itibaren görevden alınmış olduğu 2007 yılının Ekim ayına dek Grup Başkanı olarak görevini sürdürmüştür. 1 Eylül 2008 tarihinde müfettişlik görevinin yanı sıra memuriyetten istifa etmiştir.

Uzun yıllarca AKŞAM gazetesinde “Çalışma Yaşamı” ile “Sosyal Güvenlik Köşe”sini yazmıştır.

2003-2004 yıllarında SKYTURK kanalında canlı olarak Çalışma Yaşamı Programının yapımını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. 2005-2006 yılları arasında her cumartesi günü saat 12.00’yi gösterdiğinde Kanaltürk kanalında “Ali Tezel’le Çalışma Yaşamı” adlı programı hazırlayarak sunmuştur.

2007-2008 yılları arasında her cumartesi günü SHaber kanalında “Ali Tezel’le İşimiz Var” adlı programı hazırlayıp sunmuştur. 2008-2009 yılları arasında NTV kanalında Perşembe günleri ekranlara gelen “Çalışma Yaşamı” programını hazırlayıp sunmuştur.

Ali Tezel, Habertürk gazetesinde haftanın beş günü tam sayfa şeklinde Çalışma Yaşamı ile ilgili değerlendirmeler, yorumlar ve okurlarından gelen sorulara yanıtlar, sorunlara ise çözüm bulucu yazılar kaleme alarak yazı dizileri ortaya koymuştur.

Ali Tezel İstanbul’un Taksim semtinde yer alan özel bürosunda ücret karşılığında sorulara yanıt ve sorunlara çözüm sunmaktadır. Bununla beraber “Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşavirliği” olarak çeşitli kurslar da vermektedir.

Ali Tezel,13 Ocak 2020 tarihinde hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında Terörle Mücadele Ekipleri tarafından İstanbul’daki evinde gözaltına alınmıştır. Emniyet Müdürlüğündeki ifadesinin sonrasında serbest bırakılmıştır.

Ali Tezel  Kitapları:

  1. 2009 – Sosyal Güvenlik Reformu “2009” Yorum ve Açıklaması
  2. 2000 – Sosyal Sigortalar Mevzuatı ve Örnek Yargı Kararları
  3. 1998 – Sosyal Sigorta Mevzuatı ve Bağ-kur Yasası

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu