Yerli Erkek Ünlüler

Ali Eyüboğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ali eyuboglu kimdir 8
Tam adı
: Ali Eyüboğlu
Doğum tarihi: 5 Kasım 1961
Doğum yeri: Karabük, Türkiye
Burcu: Akrep
Ailesi: Nezire Eyüboüğlu (Annesi), Raif Eyüboğlu (Babası)
Eşi: Ayla Özgür (1989)
Çocukları: Yağız Eyüboğlu (1992)
Mesleği: Gazeteci
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  facebook-sayfasi

Hakkında

Ali Eyüboğlu Kimdir? Ali Eyüboğlu, gazetecidir.

Ali Eyüboğlu Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Ali Eyüboğlu, 5 Kasım 1961 günü Trabzon’un Vakfıkebir ilçesine bağlı Ballı Köyü’nde dünyaya gözlerini açtı. Annesinin adı Nezire babasının adı ise Raif’tir.  Toplamda 6 kardeştirler.

Ali Eyüboğlu Eğitimi

İlkokul eğitimini Ballı köyünde, ortaokul ve lise eğitimini ise Vakfıkebir ilçesinde tamamladı. Üniversite eğitimine Mimarlık fakültesinde başladı fakat ikinci sınıfta okulu bıraktı.

Ali Eyüboğlu Kariyeri

Ali Eyüboğlu, 1979 yılında gazetecilik kariyerine Karadeniz gazetesinin düzenlediği sınavla adım attı. Magazin gazeteciliği ile tanışması ise 1983 yılında Merhaba gazetesinde gerçekleşti. Bu sürecin ardından, Güneş, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde muhabir olarak görev yaptı.

1990 yılı Aralık ayında, Tercüman gazetesi Magazin Müdürlüğü görevinden istifa etti ve ardından sekiz ay süren bir işsizlik döneminden sonra, Ağustos 1991’de Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. İlk olarak Türkiye’nin farklı illerini dolaşarak, “İl İl Türkiye Ansiklopedisi” için fotoğraflar çekti.

1992 yılının başında, Milliyet gazetesinin Magazin Servisi’nde muhabir olarak görev aldı ve uzun yıllar boyunca muhabirlik ve şef yardımcılığı pozisyonlarında bulundu. Kariyerindeki zirve noktası, 2003 yılında Milliyet gazetesi Magazin Müdürü olarak atanmasıydı.

21 Ekim 2008 tarihine kadar, Milliyet gazetesinde Magazin Müdürü olarak görev yapmanın yanı sıra “Alice” köşesinin yazarlığını üstlenen ve aynı zamanda Milliyet Televizyonu Yayın Koordinatörlüğü görevini üstlenen bir isim olarak tanındı. 2008 yılında, Magazin Gazetecileri Derneği tarafından verilen “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü” ile ödüllendirildi.

Ayrıca, ucankus.com’un düzenlediği ankette “En Güvenilen Magazin Yazarı” seçildi. 2012 yılında, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyeleri tarafından “En Beğenilen Magazin Yazarı” seçilerek takdir topladı. Televizyon dünyasında da aktif olarak yer aldı. ATV’de yayınlanan “Süper Star” adlı yarışmada jüri üyeliği görevini başarıyla yerine getirdi.

Cine 5 kanalında, Şengül Balıksırtı ile birlikte gerçekleştirdiği “Her Şeyi Konuşalım” adlı programla tanınan Eyüboğlu, ardından yine Cine 5 ekranlarında tek başına 16 hafta boyunca devam eden “Ali Eyüboğlu ile Senin Hikayen” adlı programı başarıyla hazırlayıp sundu.

14 Mayıs 2012 ile 30 Ekim 2012 tarihleri arasında tvem kanalında canlı olarak yayınlanan “Magazin Meydanı” adlı programın moderatörlüğünü üstlendi. 2019’un Ocak ayında Magazin Noteri isimli bir Youtube kanalı açtı.

Ali Eyüboğlu, gazeteci Ayla Özgür ile olan evliliğine 24 Temmuz 1989 tarihinde adım attı. Bu birliktelikten 5 Mart 1992 doğumlu Yağız adında bir oğlu bulunmaktadır.

Eyüboğlu, 2 Ocak 2024 günü TV 8 ekranlarında başlayan “Aramızda Kalmasın” programını Müge Dağıstanlı ile birlikte sunmaya başladı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu