Yerli Erkek Ünlüler

Ali Congun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ali congun kimdir 2
Tam adı
: Ali Congun
Doğum tarihi: 14 Mart 1978
Doğum yeri: Adana, Türkiye
Boyu:
Burcu: Balık
Eşi: 
Çocuk(ları):
Mesleği: Avukat, Yazar, Komedyen
Aktif Yılları: 1999 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Ali Congun Kimdir? Ali Congun, avukat, yazar ve komedyendir.

Ali Congun Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Ali Congun, 14 Mart 1978 günü Adana‘da dünyaya gözlerini açtı.

Ali Congun Eğitimi

İlkokul ve orta okul eğitimibe Akçal’da başladı, Tufanbeyli’de tamamladı. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tmamaladı ve 1999 senesinde mezun oldu.

Ali Congun Kariyeri

Avukat olarak mezun olduktan sonra mesleğine başladı. Aynı zamanda “İstanbul Barosu Dergisi”nin yönetim kadrosunda yer aldı.

Ali Congun, çeşitli yayın organlarında kaleme aldığı yazılarla bilinmektedir. Özellikle hukuk konularında yazdığı makalelerle tanınan Congun’un ilk yazısı Nisan 2004’te Güncel Hukuk Dergisi’nde yayımlandı. Daha sonraki dönemlerde ise Radikal, Cumhuriyet gibi önemli gazeteler ile İstanbul Barosu Dergisi’nde yazılarına yer verildi. Ayrıca, edebiyat dergilerinde de öykü ve denemeleri okuyucularla buluştu.

Ali Congun’un yazıları özellikle İstanbul Barosu’nda çalışan Coşkun Ongun’un çeşitli yayın organlarında yer aldı ve eserleri, hukuk ve edebiyat alanlarında önemli bir etki yaratmıştır.

Ali Congun, sadece kalemiyle değil, aynı zamanda sahne performanslarıyla da dikkat çeken bir isim. Stand-up gösterileriyle seyircileri kahkahalara boğan Congun, mizahi yeteneğiyle izleyicileri etkilemeyi başarıyor. Stand-up gösterileri, Congun’un doğal espri yeteneğini ve gözlem gücünü en iyi şekilde yansıttığı platformlardan biridir.

Sahneye çıktığı anda seyircilerin dikkatini çeken Congun, olaylara farklı bir açıdan bakarak günlük yaşamın komik yanlarını ortaya koyuyor. İnsanların günlük hayatta karşılaştığı absürt durumları mizahi bir dille anlatması, Congun’un stand-up performanslarını izlemeyi keyifli kılan unsurlardan biridir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu