Yerli Erkek Ünlüler

Ali Ağaoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ali agaoglu 2

Tam adı: Ali Ağaoğlu
Doğum tarihi: 3 Mart 1954
Doğum yeri: Of, Trabzon, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: Asiye Ağaoğlu (Annesi), Mithat Ağaoğlu (Babası), Hüseyin Ağaoğlu, Türkan Sorgun, Zeki Ağaoğlu (Kardeşleri)
Eşi: Sema Ağaoğlu (1992), Ayten Alpar, Sophia Larina (Sevgili), Petek Ertüre (1981), Hazal Mesudiyeli
Çocuk (ları): Alican Ağaoğlu, Sena Ağaoğlu, Ali Ege Ağaoğlu, Mertcan Ağaoğlu, Emre Ağaoğlu
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 1977 senesinden bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Ali Ağaoğlu Kimdir? Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Annesi Asiye Ağaoğlu, babası ise Mithat Ağaoğlu‘dur. Hüseyin Ağaoğlu, Türkan Sorgun ve Zeki Ağaoğlu isimlerinde üç kardeşi vardır. Müteahhitlik babasının mesleği idi. Babasının izinden giden Ağaoğlu, babasının rahatsızlanması ile birlikte 1975 senesinde işleri devraldı. Bu süre zarfında liseyi bıraktı.

1977 senesinde babası ile ticari anlamda yollarını ayırdı ve Ağaoğlu Şirketler Grubu‘nu kurdu. Kısa zamanda turizm, hizmet sektörü ve inşaat alanında ülkemizin önde gelen isimlerinden oldu. 1981 senesinde toplu siteler inşa etmeye başladı. 1990′lı senelerin sonunda “My” konsepti adı altında inşaatlar yapmaya başladı. “My Office”, “My World”, “My Life”, “My Newwork” ve “My Towerland” gibi projeleri gerçekleştirdi.

Ali Ağaoğlu, 2010 senesini 1 Milyar ₺ ciro ile kapattı. Ağaoğlu Şirketler Grubu‘nun televizyonlarda yayınlanan reklam filmlerinde kendisi oynadı ve insanlar ile yakın ilişkiler kurdu. Şaşalı yaşamı ile de dikkat çeken Ağaoğlu, Tesla, Bentley ve Ferrari gibi markalarında bulunduğu bir araba koleksiyonuna sahiptir. 5 kez evlenen Ağaoğlu‘nun toplamda 5 çocuğu bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Halide Edip Adıvar Kimdir?

2012 senesinde Forbes dergisinin yayınladığı bir raporda, “En Zengin 100 Türk” listesine girdi ve 10’uncu sırada kendisine yer buldu. 2013 senesinin Mart ayı itibari ile Forbes‘in yaptığı araştırma ile 2.7 Milyar $ ile ülkemizin 8. dünyanın da en zengin 527. insanı olmuştur. Ali Ağaoğlu‘nun 6 evi vardır.

Ali Ağaoğlu, 2014 senesinde yönetmen koltuğunda Kerem Çakıroğlu‘nun oturduğu “Olur Olur” isimli sinema filminde kamera karşısına geçmiş ve ufak bir rol icra etmiştir. Bu filmde Keremcem, Mehmet Özgür, Alper Kul, Aylin Kontende, Ayten Uncuoğlu, Onur Atilla, Onur Buldu ve Şinasi Yurtsever gibi isimler de rol almıştır.

Yaşlanmasına rağmen zinde olmasının sebebini ise günde 15 ila 17 saat çalışmasını gösteren Ağaoğlu, halen Ağaoğlu Şirketler Grubu‘nun Yönetim Kurulu Başkanı‘dır.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu