Film & Dizi Önerisi

Alef Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

May Prodüksiyon imzalı, yönetmenliğini Emin Alper’in yaptığı, senaryosunu Emre Kayış’ın yazdığı Alef dizisi 10 Nisan 2020 tarihinde Blu Tv’de yayınlandı. Mistik polisiye türünde bir internet dizisi olan Alef, toplamda 8 bölümden oluşacaktır.

alef 1

Alef Dizisinin Konusu Nedir?

Dizi, İstanbul Boğazı’nda bulunan bir cesedin ardından ortaya çıkan cinayetlerin sırlarını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu almaktadır. Genç ve hırslı bir dedektif olan Kemal ve tecrübeli ortağı Settar, İstanbul’da işlenen bu gizemli seri cinayet vakalarının peşine düşer. Hem özel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla tamamen zıt olan bu ikiliye, bir de üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar katılır.

Ekip, cinayetlerin sırrını çözmeye çalışırken bulunan her delille sanki yüzyıllar boyu saklı kalmış bir sır perdesi de aralanmaktadır. Bu sırlar ortaya çıkmaya her yaklaştığında, her karakterin geçmişinden de hayaletler ortaya çıkar.

Türkiye de yapılan ilk mistik polisiye dizisi olma özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bir yapımdır. Dizinin ödüllü Yönetmeni Emin Alper, hikayenin Alaturka noir ve İslami Gotik bir dünyanın içerisine kurulduğunu söylemiştir.

Alef’in dikkatleri üzerine çeken bir diğer noktası da oyuncu kadrosu olmaktadır.

alef 2

Alef Oyuncu Kadrosu

Dizinin başrollerinde Settar karakterine can veren Ahmet Mümtaz Taylan yer alır. Ahmet Mümtaz Taylan ilk defa bir internet dizisinde yer almaktadır. Hikayede cinayet şubenin en kıdemli polislerinden birisine hayat verir. Karakteri olarak kendisini Avcı olarak tanımlar.

Alef 3

Ortağı Kemal karakterini ise Kenan İmirzalıoğlu canlandırmaktadır. Alef projesi aynı zamanda Kenan İmirzalıoğlu’nun da ilk internet dizisi projesidir. Kemal karakteri eğitimini İngiltere’de tamamlayarak dönen, komiser Settar’ın cinayet şubede ortağı olan bir polistir.

Dedektif Kemal ve Komiser Settar ile ortak olarak çalışacak olan Yaşar’ı canlandıran isim ise Melisa Sözen’dir. Yaşar üniversitede öğretim görevlisi olan, İslam tarihi doktoru bir kadındır.

Dizinin kadrosunda Osman Alkaş, Rıza Akın, Ece Dizdar, Erdem Kaynarca ve Kıvanç Baran Arslan gibi oyuncularda yer almaktadır.

Dizinin 1. ve 2. bölümleri 10 Nisan 2020’de Blu Tv’de yayınlanmıştır. 22 Mayıs’a kadar toplamda 8 bölüm olarak yayınlanmaya devam edecektir. 1. bölümde konuk oyuncu olarak dizide Hatice Aslan‘da yer almıştır.

alef 5

Dizi Hakkında

Çekimleri 2019 sonunda yapılan dizinin çok emek olduğu görülmektedir. 3D görsel efektleriyle ve mekanlarıyla birçok detay dikkat çekmektedir.

Dizide 1000’den fazla figüran yer almıştır. Plastik makyaj ekibi tam 4 ay makyajlar üzerinde çalışmıştır. Dizide kullanılan 60’a yakın mekan gerçek değildir, tamamen ayrı bir şekilde dekor olarak yeniden hazırlanmıştır.

Dizinin Fragmanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu