Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Artık telefon seçmek eskiye nazaran daha güç bir durum.Piyasa da o kadar çok akıllı telefon var ki onlardan birini bile seçebilmek bizler için çok güç. Seçmek bir kenara telefon özelliklerine hakim olabilmekte bizler için ayrı bir konu.Biz de akıllı telefon almak isteyen ama akıllı telefon hakkında fazla bilgiye sahip olmayanları bilgilendirmek için bu konuyu araştırdık ve sizler için derledik.

 Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İşte Telefon Seçmenin Püf Noktaları:

Telefon seçimine başlamadan önce alacağınız telefonu daha çok ne için kullanacağınızı belirlemeniz telefon seçiminizi daha da kolaylaştıracaktır.

 Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1- Telefon Ekran Boyutu

Telefon ekran boyutu oyun oynamayı sevenlerin dikkat etmesi gereken bir özelliktir.Bu özelliğe göre seçmiş olacağınız akıllı telefon sizlerin rahatça ve keyifli bir şekilde oyun oynamanıza kolaylık sağlayacaktır.Ek olarak alacağınız telefonun ekran çözünürlüğünü mutlaka araştırmalısınız.

 Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler   Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

2- Telefon Kamerası Özellikleri

Telefonla çok fazla resim ve video çekenler için en önemli şey kamera özellikleridir.Telefon alırken telefon kamerasının kaç megapiksel olduğuna dikkat etmelisiniz ilk olarak.Daha sonra megapikselden  daha önemli bir konu olan telefonun ışıklı ve ışıksız ortamda nasıl çektiğidir.Bu konuya da telefon kamerasına önem verenler çok dikkat etmelidir.

3- Telefonun Depolama Ve Donanım Özellikleri

Alacağınız akıllı telefonun depolamasına ve donanım özelliklerine ilerde problem yaşamak istemiyorsanız mutlaka bakın.Örneğin alacağınız telefona güncelleme gelmiyorsa o telefondan uzak durmalısınız.Çünkü telefona güncelleme gelmediği sürece telefonunuz hep eski sürümde kalacak ve buda bir süre sonra size problem yaşatacaktır.Alacağınız telefonun depolama alanı da bir diğer önemli seçenek.Malum telefonlara o kadar çok uygulama indiriyoruz ki telefonda rahatça kullanabileceğimiz alanlar kısıtlanıyor.Bu yüzden alacağınız telefonun dahili depolaması ve Ram’inin yüksek olması sizin telefonu rahatça kullanabilmenize olanak sağlayacaktır.

 Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler    Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

4- Telefonun Tasarımı Ve Kalitesi

Alacağınız telefonun herhangi bir darbede kırılmasını veya çatlamasını istemiyorsanız telefonun hangi malzemeden yapıldığını mutlaka incelemelisiniz.Telefon tasarımı ise kişisel zevke bağlı bir durumdur.İsterseniz kalın isterseniz daha zarif bir telefon almak istersiniz bu sizin zevkinize kalmış bir durumdur.

 Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

5- Telefonun Fiyatı

Telefon alırken bütçenize en uygun olan telefonu tercih etmelisiniz.Olabildiğince çok taksitle telefon almaktan kaçının.Çünkü siz taksidinizi bitirene kadar bir sürü yeni model çıkacak ve telefonunuz bir alt modele düşecektir.Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız alacağınız telefonu olabildiğince az taksitle yada peşin almaya özen gösterin.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu